ÇANKIRI’DA BELEDİYE BAŞKANINA SALDIRI!

featured
service

Çankırı’nın Orta İlçesi’ne bağlı Yaylakent Beldesi Belediye Başkanı AK Partili Kadir Dede, kalabalık bir grubun saldırısına uğradı. Burnu kırılan ve kaşı yarılan Başkan Dede, 15 günlük iş göremez raporu aldı.

Edinilen bilgiye göre; saldırı, gece yarısı Jandarma Komutanlığı önünde meydana geldi. Kalabalık bir grubun saldırısına maruz kalan Başkan Dede’nin burnunun kırıldığı, kaşının yarıldığı ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralar bulunduğu bildirildi.

15 günlük iş göremez raporu aldığını belirten Belediye Başkanı Kadir Dede, saldırganlardan şikayetçi oldu.

Dede şunları kaydetti:

“Gece yarısı başka bir konuyla ilgili bilgi almak ve ‘Geçmiş olsun’ dileğinde bulunmak üzere gittiğim Jandarma Karakolu önünde önceki dönem MHP’li belediye başkanı ve seçimlerdeki rakibim Mustafa Kuvvetliışık’ın kardeşleri ve yakınlarından oluşan kalabalık bir grubun saldırısına uğradım. Saldırı sonucunda burnum kırıldı, kaşım yarıldı ve vücudumun çeşitli yerlerinden darp edildim. Kafama ve vücuduma darbeler almama rağmen Sağlık Merkezine götürmediler. Sağlık görevlisini getirip yarılan kaşıma karakolda dikiş attılar. Beyin travması ya da iç kanama geçirebilirdim. Beni acilen sevk etmeleri gerekirken bunu yapmadılar. Kendi imkanlarımla Çankırı’ya gelip hastaneden rapor aldım. Nöbetçi emniyet görevlisi ve nöbetçi doktordan şikayetçi oldum. Bana, temelinde siyasi hazımsızlık nedeniyle fırsat kollayıp saldıranlardan da şikayetçiyim.”

Orta Cumhuriyet Savcılığı soruşturmaya başladı.

 Haber Kaynağı Mehmet TÜRK

kadir dede

ÇANKIRI’DA BELEDİYE BAŞKANINA SALDIRI!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin