Çankırı’da bir kişiyi 1 milyon TL dolandırdılar

featured
service

Çankırı’da, kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcı, bir kişiyi yaklaşık 1 milyon lira dolandırdı.

Emniyetten yapılan açıklama şöyle:

“Vatandaşlarımızın huzuru ve genel asayişin sağlanmasına yönelik, suçun önlenmesi ve meydana gelen olayların faillerinin yakalanması için Asayiş Şube Müdürlüğümüz tarafından yapılan çalışma neticesinde; 11.01.2023 günü saat 12.00 sıralarında telefonda kendisini Emniyet Mensubu olarak tanıtan, isimlerinin FETÖ terör örgütüne karıştığını söyleyerek baskı ve korku altına aldığı müştekiyi yönlendirip kendi hesaplarına 440.000 (Dört Yüz Kırk Bin) TL para gönderildiği, daha sonra müştekinin adresine giden diğer şüpheli şahıs çeşitli miktarda ziynet eşyasını alıp oradan uzaklaştığı, müşteki şahsın tahmini zararının yaklaşık 1.000.000 (Bir Milyon) TL olduğu bilgisine ulaşılmıştır.

Konuyla ilgili olarak Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerimiz tarafından yapılan kamera ve çevre araştırmaları sonucunda şüpheli şahsın Ankara ilinde ikamet ettiği tespit edilmiş ve konu hakkında Cumhuriyet Savcısına bilgi verilmiştir. Şüpheli şahıs 16.01.2023 günü Çankırı Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ve Ankara Etimesgut İlçe Emniyet Amirliği personeli tarafından Ankara/Etimesgut’taki adresinde yakalanarak gözaltına alınmış ve Çankırı iline intikali sağlanmıştır. Asayiş Şube Müdürlüğümüzde alınan ifadesinde müştekinin ikametinden altınları kendisinin aldığını beyan ederek suçunu kabul etmiştir. 17.01.2023 günü mevcutlu olarak Çankırı Cumhuriyet Başsavcılığına intikal ettirilmiş, sevk edildiği mahkemece tutuklanarak Çankırı E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

Olayla ilgisi olduğu değerlendirilen diğer şüpheli şahısların kimlikleri tespit edilmiş olup, ülke genelinde yakalama çalışmalarına başlanılmıştır.”

Çankırı’da bir kişiyi 1 milyon TL dolandırdılar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin