Çankırı’da Feci Tren Kazası 1 Ölü!

featured
service
Çankırı’da 10 Mart 2014 Pazartesi günü saat 19:00 sıralarında hemzemin geçitte yük treninin otomobile çarpması sonucu 1 kişi hayatını kaybetti.
Edinilen bilgilere göre Çankırı ili, Esentepe Mahallesi nüfusuna kayıtlı 1980 doğumlu Kadir Özbahar sevk ve idaresindeki 18 AV 753 plakalı özel aracı ile Küçük Sanayi Sitesi Kavşağı’ndaki (Safir Tuz karşısındaki) hemzemin geçitten geçerek Salti Tuz Fabrikası istikametine doğru gitmek isterken, Çankırı istikametinden, Kayseri istikametine doğru seyretmekte olan 33077 makine numaralı, 23261 sayılı yük treni ile çarpıştı.
Çarpışmanın etkisiyle 18 AV 753 plakalı özel araç hurda yığınına dönerken bir süre lokomotifin önünde sürüklenen otomobilin sürücüsü Kadir Özbahar olay yerinde feci bir şekilde can verdi.
Çankırı Valisi Vahdettin Özcan ve Emniyet Müdürü Ali Murat Dağlı, olay yerinde incelemelerde bulundu.
Olayın duyulması ile birlikte 112 acil servis ekipleri ile emniyet güçleri olay yerine hızlı bir şekilde intikal ettiler. Olay yeri güvenlik çemberi içerisine alınarak Cumhuriyet savcısının kaza mahalline intikal etmesi beklemekte.
Olay yerine gelen Kadir Özbahar’ın yakınları gördükleri manzara karşısında sinir krizi geçirdiler, zor teselli edildiler.
Olaydan kısa bir süre sonra olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısı gerekli incelemelere başladı. İncelemelerin ardından olay yerinde hayatını kaybeden 34 yaşındaki Kadir Özbahar’ın cansız bedeni Cenaze aracı ile Çankırı Devlet Hastanesi morguna götürüldü.
Hurdaya dönen araç çekici yardımı ile araç parkına çekilirken, 33077 makine numaralı, 23261 sayılı yük treni gelen ikinci bir emir ile yoluna devam etti.
Olay ile ilgili soruşturma başlatılırken gözetim altında tutulan makinistin ifadelerine başvuruldu.

 

Çankırı’da Feci Tren Kazası 1 Ölü!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin