Çankırı’da sahte para ve alkol maddesi ele geçirildi

featured
service

Çankırı Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmada, 11 bin 180 TL sahte para ile 118 litre sahte alkol maddesi ele geçirildi.

Konuyla ilgili yapılan bilgilendirme şöyle:

“Parada Sahtecilik olayları tüm dünyada merkez bankalarının ve kolluk güçlerinin üzerinde hassasiyetle durduğu bir konu olmakla birlikte, ilimiz genelinde Parada Sahtecilik suçunu önlemek, devletimizin vergi kaybının engellenmesi için ayrıca insan sağlığına yönelik oluşturduğu tehdit ve zararların yanı sıra devletin vergi kaybı yaşamasına ve yasal ticaretin yapıldığı piyasada haksız rekabete yol açması nedeniyle alkollü içki kaçakçılığı/sahteciliğiyle mücadele amacıyla 31.12.2022-03.01.2023 tarihlerinde KOM Şube Müdürlüğümüzün yapmış olduğu saha çalışmaları, denetim, ihbar ve kontroller sonucunda; 11.180 TL sahte olduğu değerlendirilen para,  1 adet bıçak,  1 adet kuru sıkı tabanca,  118,3 litre kaçak/sahte olduğu değerlendirilen alkol maddesi ele geçirilmiştir.

Yakalanan şüpheli şahıslar hakkında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet suçundan, Türk Ceza Kanunu’nun 197. maddesine ve 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet suçundan mevcutlu olmak üzere 2 ayrı adli tahkikat başlatılmıştır.”

Çankırı’da sahte para ve alkol maddesi ele geçirildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin