Çankırı’da Seçim Sonuçları!

featured
service

Türkiye genelinde 52 milyon 695 bin 831 seçmen, 30 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi için oy kullandı. Oy verme işlemi saat 17.00 itibari ile sona erdi.  Yapılan seçimlerde AK Parti Çankırı ve ilçelerinden sadece 3 tanesini muhalefet belediyesi olan MHP’ye kaptırdı.  Resmi olmayan sonuçlara göre, MHP, Ilgaz, Bayramören ve Eldivan’da mevcut yönetimi değiştirdi.

Ilgaz’da Arif Çayır ile belediye başkanlığı koltuğuna talip olan MHP, 2 bin 367 oy aldı. AKP’nin adayı Mehmet Öztürk ise bin 779 oyda kaldı.

Bayramören’de MHP, Halil Muratoğlu ile başkanlık koltuğunu kazanırken, AKP’li Rıfat Adaşoğlu’na yaklaşık 70 oy fark attı.

Eldivan’da MHP Nusrettin Gökçer ile seçimi kazanırken, AKP’nin Başkan Adayı Hüseyin Kantaş’a yaklaşık 300 oy civarında fark attı.

Seçimin en çekişmeli geçtiği ilçelerden olan Kızılırmak’ta ise AKP’li Bayar Soysal 676 oy ile belediye başkanı seçilirken, MHP’li rakibi Ali Güneş 642 oyda kaldı.

Korgun’da Büyük Birlik Partisi ile yarışan AKP 3 puan ile seçim kazandı. AKP’li Halil Öz 575 oy ile yeniden başkan seçilirken, BBP’nin adayı Arif Soysal 572 oy aldı. İlçede MHP’ye ise yaklaşık 30 oy çıktığı belirtildi.

Atkaracalar’da ise AKP’nin mevcut başkanı Rıfat Altıntop 893 oy ile koltuğunu korurken, MHP’nin adayı Fatih Öz 642 oyda kaldı.

Yapraklı’da ise Ali Hasekioğlu ile 782 oy alan AKP, başkanlığı kazanırken, MHP Ali Sarıkaya ile 425 oyda kaldı.

Orta ilçesinde Bayram Yavuz Onay ile 900 oy alan AKP yeniden belediye başkanlığı koltuğuna otururken, MHP’nin adayı Ömer Bezci 665 oyda kaldı.

Kurşunlu’da MHP İbrahim Doğu ile 853 oy alırken, AKP’li Şakir Kaymak bin 744 oy ile başkanlık koltuğuna oturmaya hak kazandı.

Şabanözü’de AKP’li mevcut başkan Ali Çapçı koltuğunu korudu.

MHP kadroları tarafından yönetilen Çerkeş’te başkanlık koltuğu AKP’li Hasan Sopacı’ya devredildi. AKP’li Sopacı 2 bin 710 oy alarak başkan seçilirken, BBP bin 261, MHP 952, CHP 321 oy aldı.

Çankırı’da ise AKP İrfan Dinç’le 3. döneminde ‘yola devam’ dedi. Dinç, MHP’li Hakkı Yalçın’a yaklaşık 4 bin oy fark atarak güven tazeledi.

Atkaracalar Çardaklı Beldesinde Ak Parti Adayı Osman Yılmaz Belediye Başkanlığını kazandı.
Çerkeş İlçesi Saçak Beldesinde Ak Parti Adayı Ramazan Yarım Belediye Başkanlığını kazandı.
Orta Yaylakent Beldesinde Ak Parti Adayı Kadir Dede Belediye Başkanlığını kazandı.

Haber Kaynağı: Çankırı Bülteni

Çankırı’da Seçim Sonuçları!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 Yorum

  1. 9 sene önce

    bakalım seneye sonuçlar ne olacak hersey çankırı için olsun.

    Cevapla
Bizi Takip Edin