Çankırı’da uyuşturucu madde ele geçirildi

featured
service

Çankırı’nın bazı ilçelerinde uyuşturucu operasyonu yapıldı. Çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirilirken, olayla ilgili 4 kişi tutuklandı.

Konuyla ilgili Valilikten yapılan bilgilendirme şöyle:

“Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce uyuşturucu ve uyarıcı madde satan, satışa arz eden, kullanan, şahıslara yönelik yapılan çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.

Bu kapsamda Çerkeş Cumhuriyet Başsavcılığı ile koordineli şekilde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti yapan şahıslara yönelik 28.02.2023-03.03.2023 tarihleri arasında Çankırı ilimize bağlı Çerkeş ilçemiz başta olmak üzere, Kurşunlu, Orta ilçelerimiz, İstanbul ve Kocaeli olmak üzere 8 şüpheli şahsa yönelik 9(dokuz) adrese eş zamanlı yapılan operasyonda; Esrar maddesi, Metamfetamin maddesi, Sentetik Kannobinoid (Bonzai) maddesi, Ecstasy maddesi, Uyuşturucu kullanma aparatları, bong, alüminyum folyo ve dijital materyaller ele geçirilmiştir.

Konuyla ilgili 8 şahıs yakalanarak gözaltına alınmış ve haklarında “TCK-188” suçundan (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti) suçundan adli tahkikat yapılmıştır. Yapılan tahkikat neticesinde 03.03.2023 tarihinde 1 şüpheli şahıs Çerkeş Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından serbest bırakılmış, 3 şüpheli şahıs mahkemeden adli kontrol şartları ile serbest bırakılmış, 4 şüpheli şahıs ise mahkemece tutuklanarak Karabük Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.”

Çankırı’da uyuşturucu madde ele geçirildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin