Çankırı’da uyuşturucu operasyonu: 10 kişi yakalandı

featured
service

Çankırı Emniyet Müdürlüğü ekiplerince uyuşturucu operasyonu yapıldı. 10 kişinin yakalandığı operasyonda şahıslardan 4’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Emniyetten yapılan açıklama şöyle:

“Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve KOM Şube Müdürlüğümüzce uyuşturucu ve uyarıcı madde satan, satışa arz eden, kullanan şahıslara ve kaçakçılık suçlarını işleyen şahıs ve işyerlerine yönelik yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilmektedir.

Bu kapsamda ilimiz merkezinde, Eldivan ilçesinde ve Tüney köyü mevkiinde yapılan operasyonlarda Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti (TCK-188) suçundan 10 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Ayrıca 6 şüpheli şahsa Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak ve Bulundurmak (TCK-191) suçundan adli tahkikat düzenlenmiştir.

Yürütülen operasyonlar neticesinde; 90 adet sentetik ecza hapı, 204 gram esrar maddesi, 481 gram SKUNK, 8,54 gram hint kenevir tohumu, 1 adet hassas terazi, 1 Adet ruhsatsız av tüfeği, 608 paket kaçak sigara, 1100 dal içi kıyılmış tütün ile doldurulmuş makaron ele geçirilmiştir.

Gözaltına alınan şahıslar adli makamlara sevk edilmiş, 2 şahıs Cumhuriyet Savcılığı tarafından, 4 şahıs Sulh Ceza Mahkemesi tarafından Adli Kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. 4 şahıs ise tutuklanarak Çankırı E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.

Çankırı’mızın huzurunun devamı için vatandaşlarımızın narkotik suçlara karşı dikkatli ve duyarlı bulunmalarını, şüpheli gördükleri araç ve şahısları derhal 112 Acil Çağrı Merkezi hattına bildirmelerini bekliyoruz. Unutmayalım ki ihbarlar başarılarımızın ve halkımızın huzurunun devamını sağlayacaktır.”

Çankırı’da uyuşturucu operasyonu: 10 kişi yakalandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin