Çankırılı Hanımlar Yerli Malı Haftasını Kutladı

featured
service

Çankırı Belediyesi tarafından Yerli Malı Haftası dolayısı ile düzenlenen etkinlikte Çankırılı kadınlar, hazırladıkları birçok yerli ürünü sundu.

Pazar Sitesi Hanımlar Lokali’nde yapılan kutlamaya Belediye Başkanı İrfan Dinç eşliğinde Milletvekili Hüseyin Filiz ve Belediye Meclis Üyesi Abdulkadir Çelik de katıldı.

Yerli Malı Haftası etkinliğinde hanımların el emeği birçok yerli üretim ürün, hazırlanan masalar üzerinde teşhir edildi. Hanımlar pıhtıdan yaprak sarmasına, açma cevizli börekten kızılcık ekşisine kadar hazırladıkları ulusal ve yerel ürünleri hep birlikte paylaştı.

Ney dinletisi ile başlayan etkinlik, Engelli Yaran Ekibi’nin gösterisi ile devam etti. Belediyenin düzenlediği Kur’an Kursu’na katılarak Kur’an-ı Kerim okumaya geçen öğrenciler, kendileri için hazırlanan pastayı Başkan Dinç ve Milletvekili Filiz ile kesti. Böylesine güzel anları çocukluğunda yaşadığını belirten Dinç “Bu etkinliklerin lokallerimizde hanımefendi kardeşlerimizce yaşatıldığını görmek, hanımlarımız için sosyal ve kültürel mekânlar açmakla ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor.” diyerek Kur’an okumaya geçen kursiyerleri de tebrik etti.

Dinç’in yaptığı yatırımlarla Çankırı’da birçok ilklere imza attığını belirten Milletvekili Filiz, açtığı mekânlarda gelenek ve görenekleri yaşatarak Çankırı’nın evlatlarına aktaran Belediye Başkanı İrfan Dinç’e ve etkinliği düzenleyen hanımlara teşekkür etti.

Bilinçli tüketimin, tutumlu olmanın ve yerli malı kullanmanın önemine vurgu yapılan etkinlik için bir araya gelen Çankırılı kadınlar, paylaşma ve kaynaşmanın örneğini sergiledi.

 

 

 

 

 

 

 

Çankırılı Hanımlar Yerli Malı Haftasını Kutladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin