Çankırılı Hanımların El Ürünleri Sergiye Çıktı

featured
service

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Kırkevler Hanımlar Lokali ve Gülbahar Hatun Hanımlar Lokali tarafından düzenlenen rölyef ve el sanatları sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Çankırı Belediyesi’nin hanımlara yönelik olarak sürdüğü çalışmalar neticesinde Çankırılı kadınlar birbirinden muhteşem ürünlerini sergilediler. Her biri el yapımı olan ve büyük emeklerle ortaya koyulan ürünler sergiyi gezen vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

Serginin açılışını yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç, hanımların el becerileri ve büyük uğraşlarıyla işledikleri ürünleri çok beğendiğini belirterek, her zaman hanımlara güveninin sonsuz olduğunu kaydetti. Göreve geldiklerinden bugüne kadar kadınların eğitimi ve istihdamına yönelik bütün çalışmaları ortaya koyduklarını belirten Dinç, “Sergiyi gezerken hep birlikte gördük ki; hanımlarımıza gereken destek verildiğinde ve imkanlar sağlandığında harika ürünler ortaya koyabiliyorlar. Ailenin en önemli öğesi olan değerli kadınlarımızın sergiledikleri bu muhteşem ürünler, gerçekten yapımı zor olan ve büyük uğraş isteyen işler. Bizim fedakar kadınlarımız her zorluğun üstesinden geldikleri gibi bu ürünleri de özenle ve sabırla işleyerek becerilerini bir kez daha ortaya koydular.

Oluşturmuş olduğumuz merkezlerimizde hanımlarımız bu el ürünlerini işleyerek hem becerilerine bir yenisini daha ekliyorlar, hem de aile ekonomisine katkıda bulunuyorlar. Anadolu’nun bu şirin ve kültür dolu kentinde kadınlarımız tam bir Anadolu kadını olma örneğini gösteriyorlar. Ben bu değerli hanımlarımıza emeklerinden ve fedakarlıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Onların bu çalışmaları bizleri daha fazla hizmet etmeye yönlendiriyor. Kendilerine desteğimizi bütün hızıyla sürdüreceğiz” diye konuştu.

Rölyef ve el sanatlarından oluşan ürünler üç gün boyunca vatandaşların ilgisine ve beğenisine sunulacak. Ayrıca ürünlerin bazıları da satışa çıkacak.

 

Çankırılı Hanımların El Ürünleri Sergiye Çıktı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin