Çankırılı Hemşerimiz İstanbul Pendik Akp İlçe başkan Adaylığını Açıkladı.

featured
service

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Erkan Gül, 16 Kasım’da yapılacak olan kongrede ilçe başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
Turgay Kılıç’ın “Aday değilim.” açıklamasından sonra AK Parti’de 4 isim ilçe başkanlığı için adaylığını açıkladı. Teşkilat Başkanı Salih Varlıbaş, belediye başkan aday adayı Tarık Ziyansız, SKM Başkanı Av. Serkan Kaya ve Gençlik Kolları Başkanı Erkan Gül, isimlerini açıklayan isimler oldu. Kongre gününe kadar bu sayının artabileceği de iddialar arasında.
Adaylar arasında en dikkat çekici isim olarak Erkan Gül gösteriliyor. Gül’ün geçmişi başarılarla dolu. 2001 yılında girdiği o zamanki adı ÖSS olan üniversite sınavında Türkiye’ 340’ıncısı olma başarısı göstermişti. Pendik İmam Hatip Lisesi mezunu olan Gençlik Kolları Başkanı Erkan Gül, o dönem İmam Hatiplilere uygulanan katsayı adaletsizliğinden dolayı ancak Uludağ Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne girebilmişti.
Uludağ Üniversitesi’ni dereceyle bitiren Gül, AK Parti siyasi yaşamına AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları’nda başladı. Erkan Gül 6 yıldır da AK Parti Pendik İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı’nı başarıyla yürütüyor.
İlçe Başkan adayı, sivil toplum alanında yaptığı çalışmalarla da tanınıyor. Pendik’te Genç Akademi Derneği’nin kurucusu olan Gül, çok sayıda faaliyete imza atarak, gençlerle ilgili önemli çalışmalarda bulundu. AK Parti üst yönetimi tarafından da tanınan Erkan Gül, İStanbul’daki en başarılı gençlik kolları başkanlarından biri olarak gösteriliyor.
Teknopark’ta yazılım üzerine şirketi bulunan Gül, evli ve 1 kız babası.

 

Çankırılı Hemşerimiz İstanbul Pendik Akp İlçe başkan Adaylığını Açıkladı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin