Çankırılıya hizmet benim için gururdur, şereftir

featured
service

2015 yılında hummalı çalışma yaptıklarını söyleyen Vali Vahdettin Özcan, 2016 yılında da Çankırı’ya faydalı olacak çalışmaları yapacaklarını söyledi.

Vali Özcan, “2015 yılında planladığımızdan daha fazla yatırım imkanı bulduk. İller bankasından geçen yıl ilimize sağlanan ödenekler çevre illerine sağlanan ödenekten fazla. Bu imkanları sağlayan hükümetimize, milletvekillerimize ve emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Geçtiğimiz gün bir yakınının cenazesine katılmak için Sinop’a gittiğini dile getiren Vali Özcan, “Sinop’ta akrabamızın cenazesine katıldık. Orada bir ortamda, iktidar partisi ilçe başkanı ile sohbetimizde Çankırı’ya yapılan yatırımları anlattım. Çankırı’da 300 den fazla köye 1 milyon metrekareden fazla kilit parke yapıldığını söyledim. İlçe başkanı bana ‘kilit parke nedir?’ dedi. Düşünün, ülkemizin çoğu yerinde kilit parke yokken bizim ilçe ve köylerimizin çoğunda kilit parke var ve çalışmalarımız sürüyor. Köylerimizin tamamına yakınında kanalizasyon bulunurken kendilerinin çoğu yerlerinde kanalizasyon olmadığını söylediler” dedi.

Vali Özcan, “Sizden aldığım güçle başbakanlık müsteşarını ziyaret ettim. Kendisi 2016 yılı içerisinde grup yollarında yapacağımız çalışmalarda yardımcı olacağını iletti” diyerek şöyle devam etti:

“Bunları yaparken kendime bir gurur çıkarmak istemiyorum. Bütün bunlar sizlerin, milletvekillerimizin hükümetimizin katkılarıyla oldu.  Kullandığımız iller bankası kaynağı civar 3 ilden daha fazladır.

Eksiklerimiz elbette vardır. Onları telafi etmek için sizlerin de gayretleriyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Herkesi mutlu edemeyiz. Bazen birbirimizi kırabiliriz, küsebiliriz. Ama bu küslük uzun sürmemeli.”

2015 yılında en önemli projelerden birinin de tuz mağarası projesi olduğunu söyleyen Vali Özcan, “Tuz mağarası projemiz Türkiye’de ilk uygulamadır. Başka bir örneği yok. Eksiğimiz olacaktır. Bu sene Ekim ayına kadar tuz mağarası yolunu bitirmiş olacağız” dedi.

Vali Özcan, sıcak asfalt çalışmalarının da devam edeceğini belirterek, “Sıcak asfalt çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Türkiye de ki kara yolu ağının beşte biri dahi sıcak asfalt değilken biz Çankırı da sıcak asfalt yapmaya başladık” dedi.

Çankırı’da görev yaptığı 5 yıl boyunca Çankırılının yüzünü kızartacak hiçbir şey olmadığını da aktaran Vali Özcan, “Çankırılıları en iyi şekilde temsil ettiğim, hakkını savunduğum kanaatindeyim. Bazen bazılarına agresif gelebilirim ama agresif bir insan değilim. Medeni bir insanımdır, konuşarak anlaşırız. Eleştirilere açığım” şeklinde konuştu.

Vali Özcan,  “Meclis başkanımızla 2 yıldır çalışıyoruz. Nazik ve medeni bir insan. Kendisiyle çalışmaktan da gurur duyuyorum. Yeni dönemde de umarım birlikte çalışma imkanı bulurum. 2016’nın bütçesini yaptınız. O bütçe imkanları doğrultusunda, hedefler doğrultusunda Çankırı Valisi olarak elimden geleni yapacağımı belirtmek istiyorum” ifadelerine yer verdi.

Çankırı’yı tanıtımına katkı sağlayacak öğelerin tuz, yaren ve Ilgaz’ın olduğunu da dile getiren Vali Özcan, “Ilgaz’a pozitif ayrımcılık yapılıyor bunu kabul ediyorum. Ilgaz bizim  gözbebeğimiz. Bütün ilçeler bizim için önemli ama Ilgaz bir adım daha önde. Ilgaz’da 2011 yılının sonunda doruk derbent arasında ki telesiyej hattının Kastamonu tarafından sökülen telesiyej malzemeleri doruk derbent arasında kullanılması istendi. Ben bunun böyle olmaması gerektiğini en yenisi ve iyisinin yapılmasını istediğimi söyledim ve gerekli girişimler sonucunda yeni telesiyeji yaptık” dedi.

Vali Özcan, şöyle devam etti:

“Lastik fabrikası bizler için çok önemli. Şu an günde 4 bin lastik üretiliyor ve 2019 da 30 bin lastik üretilecek. 800 olan çalışan sayısı 2 bine çıkacak. Ayrıca OSB’de çorap fabrikası bitmek üzere ve akü fabrikası çalışmaları da sürüyor.

5. ve 6. bölgelerde doğalgazın OSB’lere gelmesi Çankırı’nın başarısıdır. Tüm Türkiye’de OSB’lere doğalgazın gelmesi Çankırı başarısıdır.  Bizim gayretimizle bakanlar kurulu kararı çıktı. Şu anda doğalgaz kapımızda. Para olmadığı için doğalgaz çevirim istasyonunu kuramıyoruz. Onu da bu sene yapacağız inşallah. Sağ olsun vekil Filiz’de büyük gayret sarf etmiştir.

Yakınkentte 1.Etapta kamulaştırmada sona gelindi 2. Etapta ise yüzde 80lerdeyiz. Büyük miktarda kamulaştırma paraları ödedik. Borçlandık ama borç yiğidin kamçısıdır. Onu ilerde halledeceğiz. Çankırılının cebinden para çıkmayacak bu borcu halledeceğiz. Yakınkent OSB büyüklük olarak Türkiye de ilk 10 girecek. 6 bin dönüm alana sahip”

Vali Özcan yakın bir zamanda kararname beklediğini de belirterek, “Yakında bir kararname çıkar. Benim durumum ne olur bilemem. Büyüklerimiz ne takdir ederse onu yaparız. Burada kalmam istenirse seve seve Çankırılılara hizmet etmeye devam ederim. Birlikte uzun zaman çalıştık. Haklarınızı helal ediniz. Kimseye kırgınlığım yok” dedi.

Meclis Başkanı Ruhi Şeker’de Vali Özcan’a destekleri ve emeklerinden ötürü teşekkür etti.

Çankırılıya hizmet benim için gururdur, şereftir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin