ÇANKIRI’NIN İLK MİLLETVEKİLİ ADAYI BELLİ OLDU!

featured
service

Ak Parti İl Başkanı Salim Çivitçioğlu, partisinin 5. Olağan Kongre Süreci’ni değerlendirirken, yeniden il başkanı adayı olmayacağını ve yeni dönem için milletvekilliği görevine talip olduğunu açıkladı.

Partisinde 5. Olağan Kongre Süreciyle ilgili toplantı düzenleyen Çivitçioğlu, 5. Olağan Kongre takviminin 15 Eylül 2014 tarihinde başladığını ve Çankırı genelinde yapılacak tüm seçimleri tek aday ile tamamlama gayretinde olacaklarını belirtti.

Çivitçioğlu, 1 Kasım – 31 Aralık 2014 tarihleri arasında ilçe kongrelerinin, 22 Kasım 2014 – 22 Şubat 2015 tarihleri arasında da il kongrelerinin tamamlanacağını kaydetti.

Açıklamaların ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başkan Çivitçioğlu, “Yeni dönem için milletvekilliği görevine talip olacağımdan yeniden il başkanı adayı olmayacağım. Şerefle aldığım bayrağı bu koltuğa oturacak kardeşimize şerefle teslim edeceğim. 12 senelik tecrübe ve birikimimi memleketim için kullanmak üzere yeni dönemde milletvekilliğine talibim” diye konuştu.

İl ve ilçelerde yapılacak tüm kongrelerde tek liste ile seçime girme gayretinde olacaklarını ifade eden Çivitçioğlu, bu seçimlerin parti içi uzlaşma seçimi niteliğinde olacağını kaydetti.

Çivitçioğlu, İl Başkanlığı için tüm partinin üzerinde uzlaşacağı bir aday profili tarif etti.

Toplantıda Çivitçioğlu’na parti teşkilatları, parti yöneticileri ve ilçe belediye başkanları ile Çankırı Belediye Başkan Vekili Hüseyin Boz eşlik etti.

ÇANKIRI’NIN İLK MİLLETVEKİLİ ADAYI BELLİ OLDU!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin