ÇANKIRI’NIN TEK KADIN MİLLETVEKİLİ ADAYI MEDYA ÇANKIRI’YA KONUŞTU!

featured
service

Seçimin Nabzını Medya Çankırı haber sitesinden takip edebilirsiniz..
25. Dönem Çankırı Tek Bayan Milletvekili Aday Adayı Songül Bektaş Uzunharman ile Medya Çankırı Haber sitesi röportaj yaptı.

Sizi Kısaca tanıyabilirmiyiz ?

1975 Çankırı ili, Çerkeş İlçesi doğumluyum. Selçuk Üni Çevre Mühendisliği bölümü 1998 yılı mezunuyum. B sınıfı iş sağlığı ve iş güvenliği uzmanıyım. Evli ve 2 Çocuk annesiyim.

Niçin Aday Adayı oldunuz ?

Cumhuriyet tarihinde Çankırı kadınlarının yüce meclisimizde hiçbir zaman temsil edilmediğini farkettim. Bu temsiliyeti ilk defa sağlayabilmek için Çankırı’nın kültür ve değerlerine uygun olacağı açısından AK Parti’den 25. Dönem Çankırı Milletvekili kadın aday adayı oldum. Seçilmem durumunda Çankırı’yı özelliklede Çankırılı kadınları en iyi şekilde temsil edeceğime bütün kalbimle inanıyorum.

Projelerinizden bahsedebilirmisiniz?

1) Hayvancılık konusunda organize sanayi bölgelerinin kurulmasını sağlayacağız. Böylelikle Çankırı Türkiyenin en büyük Hayvansal üretim bökgelerinden olacaktır. Hayvansal atıkları da  biogaz tesisleri sositasyıyla elektrik üreteceğiz. Ayrıca hayvansal atıklardan doğal gübre üreteceğiz.

2) Çankırı’da su kaynaklarının el verdiği müddetçe göletler gibi depolama tesisleri vasıtasıyla maksimum alanda sulu tarıma yatırım yapacağız. Yapımı devam eden tesisleride takip ile en kısa sürede Çankırılıların hizmetine sunulacaktır.

3) Yem bitkileri hususunda sulu tarım uygulamalarını teşvih edeceğiz.

4) Çankırı da, Özellikle tarım ve hayvancılığa dayalı meslek yüksek okullarını yaygınlaştıracağız.

5) Bütün bu faaliyetlerle aş, iş ve zenginleşme sağlanacak. Çankırı’nın dışarıya vermiş olduğu gök tersine döndürülecektir.

6) Çankırılı hemşerilerimin daha çok ekonomik ve sosyal hayata katılımlarını sağlayacağız.

Buna yönelik teşvikle temin edeceğiz. Kadınların her alan da olduğu gibi iş alanında da satüsünü göçlendirmek, daha sağlam adımlar atmasını istiyoruz.

7) Ülkemiz de kadın şiddetinin önlenmesini yönelik, toplumda kadının temsiliyetinin artırılması gereklidir.

Bürokraside ve yönetimlerde kadınlara daha fazla yer verilebilir.

8) “Cennet annelerin ayakları altındadır” diyen bir dinin mensupları olarak, Bu toplumda kadına yönelik olumsuz davranış ve şiddetin artarak devam etmesi sosyolojik olarak, bilimsel araştırmalarla incelenecek ve bu çalışmalar neticesinde ayağı yere basan projeler hayata geçirilecektir.

9) Yüce Peygamberimiz (sav) belirtiği gibi madem kadınlar erkeklere emanettir, o zaman bu emanetin sorumluluğu alırken karşılığınında yaptırım gücü olabilecek, erkeklerden teminatlar alınmalıdır.

10) Kadına karşı şiddetin engellenebilmesi için, eğitime ailede başlanmalı, çocukların eğitim konularındaki süreçlerde de ders olarak bu konuda eğitim verilmesi elzemdir.

11) Ulusal ve bölgesel T.U yaynlarında kadını istismar eden annelik görevini zedeleyen yayınlar engellenmelidir.

12) Hükümetimizin engeliler ile ilgili atmış olduğu olumlu adımlar takdire şayandır. Ancak geliştirmeye ihtiyacı vardır.

Mesela; engelli bakım hizmetleri karşılığı, engelli ailelerine aylık gelir temin edilmiştir. Buna mükabil, Gündüz bakım evlerinden hizmet alan bu çocuklar, bu maaşların devamı için evlerde alıkamuştur. 12 ilimiz dışında gündüz bakım evleri kapatılmış olup bunların tekrar açılması ve o çocukların tekrar gündüz bakımevlerine gönderilmesi ocukların psikolojileri açısından son derece önemlidir. Ancak ailelere verilen bakım ücretleri de verilmeye devam etmektedir.

13) Gençler, bizim geleceğimiz,
Gençler, iyi bir gelecek vaad edebilmesi için kaliteli eğitim ve öğretim sağlanmalıdır.
Örf ve adetlerimize uygun geçmişimizden göç alan, geleceğimiz ümitle bakan “AK” bir gençlik hedefliyoruz.

Ayrıca her ilçemize yönelik sosyal ve kültürel amaçlı gençlik merkezleri açacağız..

Vizyonunuzdan bahsedebilirmisiniz?

Ülkemiz, tek başına iktidar olan hükümetlerde her zaman ileri gitmiş ve gelişerek kalkınmasına devam etmiştir. İstikrarın bozulduğu çok partili hükümetlerde çok büyük KAN kaybetmiştir. Aziz milletimiz bu husuların en büyük ŞAHİDİR.

Bundan dolayıdır ki aziz milletimiz 2002 yılından itibaren AK Partiye teveccühünü artırarak günümüze kadar partimizin iktidarda kalmasını sağlamış ve desteğine destek katmıştır.

Onun içindir ki Ülkemizin okula ileri gitmesi, devletimizin daha da güçlenmesi ve istikrarımızın her alanda güçlenerek devam etmesi için siyasal birliğimizin en iyi şekilde sağlanacağı “BAŞKANLIK” sistemine geçilmesi elzemdir.

Güçlü ve tam bağımsız Türkiye için, başkanlık sistemine geçişte; her türlü desteği vereceğim. Böylelikle mutlak istikrar sağlanacak Ülkemiz gelişerek kalkınacak ve aziz milletimizin refah layık olduğu mertebelere erişecektir. Bu görev benim için kutsaldır. Halka hizmet hakka hizmettir. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

Teşekkür ederiz Medya Çankırı haber sitesine vakit ayırabildiğiniz için ve ayrıca Çankırı Tek Bayan Milletvekili Aday Adayı olduğunuz içinde gurur duyuyoruz..

ÇANKIRI’NIN TEK KADIN MİLLETVEKİLİ ADAYI MEDYA ÇANKIRI’YA KONUŞTU!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin