Çankırı’nın Yeni Emniyet Müdürü Cengiz Öztürk Görevi Devraldı

featured
service

İlimiz Emniyet Müdürü Cengiz Öztürk Görevine Başladı.

Çankırı Yeni Müdürüne Kavuştu.

Resmi Gazete’de yayınlanan atama kararıyla 16 ilin emniyet müdürü merkeze çekilmiş, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Terfi ve Atama Şura’sına üç gün kala yaşanan bu değişiklik dikkat çekmişti.

Emniyet müdürleri kararnamesi 2014 yılı – 14 Mayıs değişen emniyet müdürleri arasında merkeze çekilen eski Emniyet Müdürü Ali Murat Dağlı, 657 sayılı kanun maddesinin 76 ncı maddesi, 3201 sayılı Kanunun 13 üncü maddesi ile 2451 sayılı Kanunun 2 nci maddesi gereğince Çankırı Emniyet Müdürlüğüne atanan Polis Başmüfettişi Cengiz Öztürk’e koltuğunu 16 Mayıs 2014 Cuma günü devretti.

İlimizin yeni Emniyet Müdürü İsmail Cengiz Öztürk ilk açıklamasını www.haberci18.com admini, usta kalemşör Mustafa Çelik’e yaptı.

Basından, internet medyasından Çankırı’yı takip ettim. Daha önce Çankırı’nın ismini duymuştum diye sözlerine başlayan çiçeği burnundaki İl Emniyet Müdürü Öztürk; 1966 yılında Manisa Akhisar’da doğdum. İlk ve Ortaöğretimimden sonra Polis Koleji ve Polis Akademisindeki eğitim, öğretimlerime devan ettim. 1989’da Polis Koleji ve Akademisinden mezun oldum.

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığında meslek hayatına başladım. Akabinde şark görevimi Diyarbakır İl emniyet müdürlüğünde yaptım. Buradan sonra Bursa emniyet müdürlüğü kadrosuna atandım. 1. sınıf emniyet müdürlüğü terfime kadar Bursa’da çalıştım. İki yıl Polis Başmüfettişliğinden sonra Kararname ile Çankırı iline atandım. Evliyim biri erkek biri kız iki çocuk babasıyım.

“Çankırı’ya daha önce hiç gelmedim. Çankırı iliyle ilgili fazla bir bilgim yok. Biliyorsunuz ki bu konulara da başka vilayetlerde yakın eş dost akrabalarınız veya bir bağınız varsa bu vilayetleri bu şekilde görebilme ve bilgi edinme şansına sahip olursunuz. İl Emniyet Müdürü olarak Çankırı’ya geldim, merhaba dedim. Ama biz bundan sonra Çankırı’yı yakından tanıma imkanını değerlendireceğiz.

Sözlerine devam eden Öztürk “Çankırı güzel bir Anadolu şehrimiz. Asayiş yönünden görev sorun ve sıkıntısı olmayan şirin bir ilimiz olduğunu biliyoruz. İnşallah bizden önce görev alan büyüklerimizin bugüne kadar götürdükleri bayrağı biz daha ileriye taşıma gayreti içerisinde olacağız. Tüm ekibimizle birlikte daha güzel yaşanabilir bir Çankırı, huzurlu bir şehir oluşturmayı düşünüyorum.” dedi

Bu arada Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen elim kazada hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Kurtarılmayı bekleyen kardeşlerimize de Cenab-ı Allah yardımcıları olsun diyorum. Cenab-ı Allah milletimize bir daha bu acıları yaşatmasın.

Şu an Çankırı’da göreve başlamaktan mutluyum guruluyum. İnşallah bundan sonra Çankırı ve halkımız için birlikte çalışacağız. Halkımızla kaynaşacak, sorunlarını dinleyecek ve kamuoyu ile birlikte el ele omuz omuza görevimizi takip edeceğiz.

Görevimiz camiamıza ve bize hayırlı olsun diyerek açıklamalarına son verdi. Ziyaretimiz amacına ulaşarak son buldu.

Bizlerden sıcak ilgisini esirgemeyen İl Emniyet Müdürümüz İsmail Cengiz Öztürk’e ilimize hoş geldiniz der, görevinde başarılar dileriz.

Vali Vahdettin Özcan’a İlimizden Ayrılan ve İlimize Atanan Emniyet Müdürlerinden Ziyaret
Çankırı İl Emniyet Müdürü olarak görev yapmakta iken Emniyet Genel Müdürlüğü emrine alınan Ali Murat Dağlı ve Polis Başmüfettişi olarak görev yapmakta iken Çankırı İl Emniyet Müdürü olarak atanan Cengiz Öztürk 16 Mayıs 2014 Cuma günü Sayın Valimiz Vahdettin Özcan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sayın Valimiz Vahdettin Özcan Ali Murat Dağlı ve Cengiz Öztürk’e yeni görevlerinde başarılar dileyerek, hayırlı olsun temennisinde bulundu.

 

 

Çankırı İl Emniyet Müdürü Cengiz Öztürk

 

 

 FACEBOOK YORUM

Çankırı’nın Yeni Emniyet Müdürü Cengiz Öztürk Görevi Devraldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin