“Çankırı’ya kim gelir” diyorlardı

featured
service

cankiriyazaarGeçtiğimiz hafta araya kaynayan bir haber vardı. Bana göre memlekete ve millete karşı münafıklık yapmayan gazete ve televizyonların birinci haberi olmalıydı.

Yayınlanmadı değil, namuslu medya yayınladı ama daha fazla yer verilmeliydi. Çünkü ortada harika bir haber vardı.

Eğer Çankırı’da sıradan zabitlik bir olay olsaydı, olayın içinde de kadın unsuru öne çıksaydı; “vahşetten, cinayetten, terörden zevk alan malum medya”, günlerce oradan yayın yapardı. (Ahlaksızlar) Geçelim.

Milletvekili olunacaksa böyle olunmalı. Ak Parti Çankırı MilletvekiliHüseyin Filiz, memleketi Çankırı’ya Japonlara lastik fabrikası kurdurmuş.

“Çankırı’ya kim gelir” diyorlardı, “İşte Japonlar geldi” diye Cumhuriyet tarihi boyunca mağdur edilen ve Ak Parti iktidarıyla yüzüne bakılan Çankırı, dev bir fabrikaya kavuştu.

Af edersiniz. Çankırı’ya ilk fabrika temeli atan lider, I. Milli Cephe hükümeti döneminde MSP lideri Necmettin Erbakan hocamızdı. MSP gençlik kolları olarak biz de oradaydık.

Ülkemize yapılan her icraata karşı düşmanca tavırlarını; “kendilerine ait iman esaslarıyla” sürdüren CHP’liler, o fabrikanın yapımını da engellemişlerdi. Geçelim.

Yaklaşık iki bin kişinin istihdam edileceği fabrika, göçü tersine çevirdiği gibi Ankara ile Kastamonu arasında mağdur edilen Çankırı’nın yüzünü güldürecek.

Ak Parti Milletvekili Hüseyin Filiz’in verdiği bilgilere göre fabrikada yıllık en az 10 milyon lastik üretilecekmiş.

Türk-Japon ortaklığıyla kurulan fabrikanın Japon tarafında, “Sumitomo Rubber Industries” firması ile Türkiye tarafında, “Abdülkadir Özcan Otomotiv Lastik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi varmış.

Yaklaşık 516 milyon dolar yatırım yapılan lastik fabrikası, geçtiğimiz hafta deneme üretimine başlamış.

Sumitomo Rubber Industries Yönetim Kurulu Başkanı Tetsuji Mino,deneme üretimi sırasında şu bilgileri vermiş.

-“Bugün deneme üretimimizi gerçekleştirdik. Yine bu yılın temmuz ayında, seri üretime başlayacağız. Bu konudaki çalışmalarımız hızla sürüyor. Temmuz’da günlük 4 bin lastik üretecek şekilde fabrikamızı hazırlamak istiyoruz. Elimizden geldiğince çok sayıda lastik üretip, Türk ve dünya pazarına sunmak için çalışacağız. Hızlı şekilde çalışmaya devam ediyoruz”.

Sumitomo Rubber AKO Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu BaşkanıNorifumi Fujimato da şu bilgileri vermiş:

-“Çankırı’da yatırım yapmamıza en büyük desteği Ak Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz vermiştir.

Tabii Türk hükümetinden çok teklif aldık. Türk ortağımız Abdulkadir Özcan ile de çeşitli görüşmeler yaparak, Çankırı’nın bize en uygun yer olduğuna karar verdik.

Şu anda fabrikada yaklaşık 300 kişi çalışıyor. Temmuz’daki üretim aşamasında 500 kişi daha alınacak. Yaklaşık 2 bin kişinin çalışacağı bir fabrika olacaktır.”

 Evet, bu haber, TBMM’deki “küfürbaz muhalefet vekillerine” karşı okunması gereken bir haberdir.

Yine küfrederlerdi ama olsun, hiç olmazsa haberleri olurdu.

“Çankırı’ya kim gelir” diyorlardı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin