ÇATSO ve Borsadan “Çankırı Mahallesi” için destek talebi

featured
service

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası (ÇATSO) ile Çankırı Ticaret Borsası, Adıyaman’ın Besni ilçesine kurulacak konteyner kentinde Çankırı Mahallesi için üyelerinden ve tüm vatandaşlardan kampanyaya destek talep etti.

Asrın felaketinin yaşandığı 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş depremi sonrasında bölgeye ülkenin her yerinden katkı ve destek geldi ve gelmeye de devam ediyor.  Deprem bölgesinde şuanda en önemli sorunlarından iri olan barınma konusu içinde çadır ve konteyner bölgeleri oluşturuluyor.

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası ile Çankırı Ticaret Borsası da bölgeye yapılacak olan konteyner mahallesi için destek istedi.  Çankırı Valiliği ve AFAD tarafından Adıyaman’ın Besni ilçesine konteyner kentte oluşturulacak Çankırı Mahallesi için tüm vatandaşları katkıda bulunmaya çağıran Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten ve Çankırı Ticaret Borsası Başkanı Erdal Aslan dün bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

ÇATSO toplantı salonunda gerçekleştirilen programda bir konuşma yapan Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten, “Yaşadığımız yüzyılın en büyük felaketini yaşadı ülkemiz. Depremde çok büyük can kaybımız oldu. Vefat edenlere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine baş sağlığı yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Hepimiz çok üzgünüz. Ülkemizi tam ve bir bütün gördüğümüz için elimizden gelen yardımı yapmaya gayret ettik. Özellikle ilimizin ekonomisi temsil eden oda ve borsamız olarak yardımsever üyelerimiz ciddi anlamda destek oldular hepsine teşekkür ederiz.” dedi.

İlk iki haftada 26 tır yardım malzemesi gönderdiklerini ifade eden Çelikten, “Deprem olduğu gün başkanımızla üyelerimizle ne yapabileceğimiz konusunda konuşurken üyelerimizden ciddi anlamda yardım yapacaklarını söyleyenler oldu. Bunu koordine etmeye çalıştık. O süreçte de ilk günden itibaren 2 haftada 26 tır yardım gönderdik bölgeye. Sayın valimizde koordinatör olarak görevlendirildi bölgede. Kendisini ziyaret ettik orada. Bölgeyle ilgili bilgiler aldık almaya da devam ediyoruz. İlimizde halen bölgeye yardımlar devam ediyor. Genç oluşum derneğimiz var dernekteki arkadaşlarımızda ciddi anlamda çalışma yaptılar onlarda yardımlar topladı bizimkilerle oraya ulaştırdık. Bölgede 5 gün kalmak suretiyle hem arama kurtarma hem gönderilen yardımları orada dağıtmak adına destek oldular. Kendilerine teşekkür ederim” dedi.

Adıyaman’ın Besni ilçesine konteyner kentte oluşturulacak Çankırı Mahallesi için destek beklediklerini de dile getiren Çelikten, “ İlimizle ilgili bir kampanya başlatıldı valiliğimiz dahil olmak üzere. Bölgede çadır ve konteyner ihtiyacı devam etmekte. Çadır geçici çözüm en azından kalıcı konutlar yapılana kadar bölgede konteyner ihtiyacı var. Üyelerimiz yardımlarına devam ediyor ama bu konu ile ilgili hassasiyet devam ediyor. Depremin yaralarını hep birlikte sarıyoruz. Adıyaman Besni de konteyner kentte Çankırı Mahallesi kurulacak.  Bizde yardımlarımıza devam edeceğiz. Bu kampanyaya destek bekliyoruz. Erdal başkanımızın da büyük desteği oldu. Üyelerimizin tümüne teşekkür ediyorum. Allah yardımlarını kabul eylesin.

Bir kişi bir konteyner alacak diye bir şey yok. Katkısı olacak herkes katkı sağlayabilir. Yardımseverlerin hepsine, üyelerimize teşekkür ederiz. Bu yardımları bize bağışlayın demiyoruz, valiliğimizin paylaştığı İBAN numaraları var oraya yapılabilir. Biz organizasyona dahil olduk bu konuda. Ayrıca bir kampanyamız yok.

Bizim 26 tır yardımımız Çankırı merkezdeki üyelerimiz. İlçelerdeki üyelerimiz belediye kaymakamlık yardımlarına katkı sağladılar. Bizim üyelerimiz toplamda 100 tır yardımda bulunmuştur. Bölgeye talep edilen yerler yönlendirdik” dedi.

“Öncelikle geçmiş olsun tüm ülkemize” diyerek sözlerine başlayan Çankırı Ticaret Borsası Başkanı Erdal Aslan ise, “ Üyelerimiz yapmış olduğu yardımlardan da bütün üyelerimize teşekkür ediyorum. Başkanımızın da dediği gibi ilk günden itibaren organize olduk. Valilik bünyesinde beraber güzel işler yaptık. İlk yardımı hiçbir şey tutmaz ilk anda orada olmak lazım diye düşündük. Başkanımızla birlikte bu konuda güzel işler yaptık. Organizeleri yaptık yerinde dağıtımlarını sağladık. Şimdi orada ihtiyaç olan konteyner. Üyelerimizin bu konuda duyarlı olacağına inanıyoruz. Orada güzel bir konteyner kent, Çankırı mahallesi için yardımları hem üyelerimizden hem herkesten bekliyoruz. Yardımları kendi üyelerimizle, genç oluşum derneği ile bizlerle birebir yerine ulaştı. İnşallah bir daha böyle bir acı yaşamayız. Bu acıdan ders alıp önümüzdeki süreçte de bunların tedbirlerinin alınmasını istiyoruz. Deprem oldubitti yardımlarla bu iş oldu diye bakmamalıyız. Bundan sonraki süreçte de güzel çalışmaların olmasını bekliyoruz. Ülke olarak deprem ülkesiyiz. Ne zaman nerede deprem olacağı meçhul.

Yardımların sevkiyatının tamamını kendi bünyemizle, üyelerimizin araçlarıyla tırlarıyla kendileri yaptılar. Valimizin koordinesinde nereye ihtiyaç olduysa oraya gönderildi” dedi.

ÇATSO ve Borsadan “Çankırı Mahallesi” için destek talebi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin