Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı

featured
service

Termal Kaplıcaları Açıldı
Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre açık ihale usulü yapmış olduğu ihaleye müracaat eden 11 (Onbir) kişi/firma/kuruluş arasından Yeşildumlupınarlı hemşerimiz Nur İnşaat Otomotiv Gıda Turizm. San.ve Tic. Ltd. Şti adına Mustafa Anaçal Açık artırmada en yüksek bedeli teklif ederek ihaleyi kazanmıştır.

İhalenin ve Çavundur Termal Kaplıcalarının Yeşildumlupınarlı hemşerimiz Nur İnşaat/Mustafa Anaçal başta olmak üzere tüm Çankırı’mız için hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Bilgi ve Rezervasyon için
0 376 485 51 20

Kaplıca hakkında bilgi:
Termal kaynaktan 54 °C sıcaklıkta 47 litre/saniye su çıkmaktadır. Kaplıcaya Gerede-Samsun (E 80) Devlet Karayolu`na 1.5, Kurşunlu`ya 9, Çankırı`ya ise 90 km. mesafede olan kaynak çevresinde , iki adet termal kaplıca havuzu, 10 adet termal kaplıca aile havuzu 100 yataklı bir konaklama oteli ve 20 yataklı özel bir pansiyon bulunmaktadır. Yol, su, elektrik, internet ve telefonu bulunan termal kaynağın hemen yakınından Çankırı-Zonguldak Demiryolu geçmekte ve aynı yerde yolcu trenleri durmaktadır.

Kurşunlu-Çavundur İl Özel İdaresi Kaplıca Tesisleri Kaplıca suyu sodyum bikarbonatlı, hipertermal, hipotonik bir özel­lik taşımaktadır. Maden suyunun tıbbi yönden değerlendirilmesi ise şöyledir;

Doğal sıcaklığı nedeniyle tüm ağrılı hastalarda kullanılabilmesi söz konusudur. Ancak uygulamaların banyo ve hareketsiz uygulamalı türleri için 37-38 °C`a kadar, hareketli havuzlar için 27-28 °C`a kadar soğutulması gerekmektedir. Bu suretle, her türlü romatizmal hastalıkların kronik dönemleri, ameliyat ve travma sekellerinde yararlı olacaktır.

Alkalik özelliğine bağlı olarak, içme kürleri şeklinde değerlendirilmesi halinde karaciğer, safrakesesi ve safra yolları yetmezliklerinde kullanılabilecektir. Sarılık sonrası bozulan karaciğer fonksiyon testlerinin düzeltilmesi amacı ile, pankreasla ilgili kronik hastalıklarda, Diabetes Mellitus ve Gut hastalığında yararlı olabilir. Kronik mide ve bağırsak iltihapları, böbrek ve idrar yolları kronik iltihaplarında, böbrek taşı oluşumunu engellemek için içme kürleri şeklinde değerlendirilebilir. Ancak içme kürleri için suyun sıcaklığının genellikle 20 ila 30 °C soğutulması gereklidir.

Su, sodyum iyonu içerdiğinden dolayı üst solunum yolları ve akciğerin allerji ve kronik iltihaplarında inhalasyon-aerosol tedavisi olarak değerlendirilebilir.

İhalenin ve Çavundur Termal Kaplıcalarının Yeşildumlupınarlı hemşerimiz Nur İnşaat/Mustafa Anaçal başta olmak üzere tüm Çankırı’mız için hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 Yorum

 1. 8 sene önce

  ben genelde heryil bu ksplicaya gelirim ama busne özel burma almis.gerçekten de hizmet calisanlarin güler yuzlulugu bizi fazlasıylamemnun etti. herkese tavsiye eederim

  Cevapla
 2. 8 sene önce

  Günlük hersey dahil günlük konaklama bedeli nedir günlük kaç saat termal sudan faydalaniyor

  Cevapla
 3. 7 sene önce

  günlük iki kişi konaklama fiyatı nedir, ayrıca, günübirlik hamam fiyatları kişi başı ne kadar veya özel kaplıca varmı fiyatı cvp verirseniz sevinirim

  Cevapla
 4. 6 sene önce

  2 GÜNLÜK EŞİMLE BERABER KALMAK İSTİYORUMM..

  Cevapla
 5. 6 sene önce

  2 GÜNLÜK EŞİMLE BERABER KALMAK İSTİYORUM KAPLICA (HAMAM TERMAL) OTEL YEMEK DURUMU NEKADARDIR. ACİL BİLDİRİRSENİZ BAYRAMA YER AYIRTIRACAM.SLM.

  Cevapla
 6. 6 sene önce

  slamlar ben 3 gunlugune termalde musafir olmak istiyorum eşimle beraber oda fiyatları nedir buna dahıl olan yemek hamam havuz daha başka ne var bılmıyorum ama oda fiyatlarına neler dahildir vede fiyatı nedir bilgilendirmenizi arz ederim sevgiler.

  Cevapla
Bizi Takip Edin