Çaycı : Kaderdaşlarımın neleri başarabildiklerinin unutulmamasını temenni ediyorum

featured
service

2014 yılı, yılın engelli sporcusu ve ilimizin Milli Sporcusu Aliye Çaycı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, topluma bir mesaj verdi.

Çaycı mesajında,yaşadıkları duyguları paylaşarak azmin elinden hiçbirşeyin kurtulmadığını ifade etti.

Çaycı “Doğuştan bedensel engelli birisiyim. Artık yürüyememe noktasına geldiğimde, yaşam mücadelemin kalmadığını düşündüğüm 2005 yılında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl  Müdürlüğü Okçuluk Antrenörlerinden  Muhlis Öç’ün Okçuluk sporu yapar mısın? teklifine neden olmasın diye başladığım okçuluk sporuna vermiş olduğum mücadelede ülkemizde dünya çapındaki barajları geçerek davet edildiğim milli takım kamplarından sonra katıldığım ulusal ve uluslar arası yarışmalarda 2. Dünya Üçüncülüğü ve bir de Avrupa üçüncülüğünün yanı sıra Ilgaz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü emrine geçici görevlendirildiğim dönemde yapılan Türkiye Şampiyonasında Dünya birincisi ve Olimpiyat dördüncüsü gibi güçlü rakiplerimi eleyerek Türkiye birincisi oldum.

Valiliğimizce hazırlanan Ödül Yönergesi doğrultusunda, İlimizde ilk defa düzenlenen  2014 yılında Ulusal ve Uluslararası müsabakalarda dereceye giren sporcularımıza, başarılı  antrenörlerimize, sponsorlara ve yılın enlerine ödülleri 19 Ekim 2014 Pazar günü Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu’nda muhteşem bir törenle Valimiz Vahdettin Özcan tarafından verildi.

Emeğin hiçbir zaman karşılıksız kalmayacağını Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürüm Gürhan Yıldız ve Seyfettin Turan’a borçluyum. Kurumlarının imkanları ölçüsünde vermiş oldukları destek yaşıma ve rahatsızlığıma rağmen almış olduğum başarı derecelerime  böyle bir ONUR gecesi düzenleyerek beni taçlandırmış olmaları yaşamış olduğum zor zamanlarımda bir engelli olarak farkıma varılması, toplumsal hayatta kendime yer bulabilmek benim için tahmin edilemez bir duygudur.

3 Aralık Dünya engelliler gününde tüm engelli kaderdaşlarımın günlerini canı gönülden kutluyorum. Eklemek istediğim bir konuda benim gibi kaderdaşlarımın olduğunu ve bu insanların neleri başarabildiklerinin unutulmamasını, kamuda ve özel sektörde çalışan engellilerin diğer çalışanlardan farklı olarak, adı üstünde engelli kişi oldukları için hassas olduklarını engellilerin sorunlarını kolay çözebilecekleri kurumların olması gerektiğini saygılarımla arz ederim.” dedi.

 

Çaycı : Kaderdaşlarımın neleri başarabildiklerinin unutulmamasını temenni ediyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin