Çelikten, Yakınkent OSBde incelemelerde bulundu

featured
service

Çankırı TICARET ve Sanayi Odası Başkanı ve Yakınkent OSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hayrettin Çelikten Yakınkent Organize Sanayi Bölgesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Ziyarette Yakınkent OSB Müdürü Ahmet Usta’dan son durum ile ilgili bilgi alan Hayrettin Çelikten yaptığı açıklamada 1. Etap kamulaştırma çalışmaları %91 oranında tamamlandığını, yol, su, kanalizasyon ve elektrik projelerini içeren altyapı projelerimizin Sanayi Bakanlığınca incelenerek önümüzdeki günlerde projelerin onaylanması beklendiğini ve altyapı projelerinin onaylanmasından hemen sonra Bakanlık tarafından altyapı inşaat ihalesinin en geç Mayıs ayında yapılması beklendiğini kaydetti.
Özel Sektör Yatırımları hakkında da bilgi veren Çelikten, 1. Etap inşaat çalışmaları büyük ölçüde tamamlanarak Sumitomo Rubber AKO fabrikasının Nisan ayı içerisinde deneme üretimlerine başlayacağını ve 2. Etap inşaat çalışmaları da Mart ayında başlayacağını ayrıca Alpin Çorap firmasının inşaatının da devam etmekte olduğunu yaz aylarında üretime başlamasını beklendiğini aktardı.

Çelikten, Yakınkent OSBde incelemelerde bulundu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin