Çıbık’tan hastane konusunda belediyeye gönderme “Valimiz tarafından belediyemize birkaç kez hatırlattık”

featured
service

İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, yeni hastane yeri ile ilgili, “Hastane yerinin imar planının yapılması gerekiyor. Bu konuda sayın valimiz tarafından belediye başkanımıza ve belediyemize yaklaşık 1 yıllık süre içerisinde birkaç kere hatırlatıldı.” dedi.

İl Genel Meclisi Aralık ayı birleşimleri devam ediyor. Meclis Başkanı Mustafa Çıbık başkanlığında gerçekleştirilen birleşime tüm meclis üyeleri katıldı.

Açılış ve yoklamanın ardından ilk olarak Ilgaz ilçesine bağlı Şeyhyunus köyünde hazırlanan 124 ada 416 parsele ait taşınmaz üzerine konut amaçlı hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ve 1/5000 ölçekli nazım imar planı ile ilgili konu ele alındı. Gündem maddesi hakkında yapılan bilgilendirme sonrasında konu incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık komisyonuna havale edildi.

Birleşimin dilek ve temenniler bölümünde söz alan MHP’li meclis üyesi Kamil Çoban, bugün kurası çekilecek olan 2063 konutluk TOKİ projesine değinerek, “TOKİ tarafından ilimize ve ilçelerimize yapılması planlanan konutların kuraları çekilecek. Kuraya katılacak tüm kardeşlerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Emeği geçenlere gönülden teşekkür ediyor,  tez zamanda başlanıp bitirilerek hizmete sunulmasını ve onlara daha yenilerinin eklenmesini temenni ediyorum.” dedi.

Çoban ayrıca, “Bu arada halkımızın sabırsızlıkla beklediği yeni hastanenin temelinin de en kısa zamanda atılmasını, çevre yolunun tamamlanmasını hatırlatmak istiyorum.” diye konuştu.

Çoban’ın hastane yeriyle ilgili açıklamalarına katıldığını aktaran İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, “Hastane yerinin imar planının yapılması gerekiyor. Bu konuda sayın valimiz tarafından belediye başkanımıza ve belediyemize yaklaşık 1 yıllık süre içerisinde birkaç kere hatırlatıldı. İnşallah hastane yerinin imar planı da yapılırsa süreç daha da hızlanacaktır diye düşünüyorum” dedi.

TOKİ konusunda ise Çıbık, “TOKİ’nin yerinin de müteahhitti belli oldu. Yer teslimi yapıldı” dedi.

Çıbık’tan hastane konusunda belediyeye gönderme “Valimiz tarafından belediyemize birkaç kez hatırlattık”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin