Cimnastik’te tarihin zirvesindeyiz

featured
service

Yılın en yoğun yarışması ve en fazla sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Trampolin Cimnastik Kulüpler arası Türkiye Şampiyonası’nda Çankırılı kızlarımız 3 kupa ve 13 madalyayla tarihin zirvesine ulaştılar.

2016-2017 sezonu Kulüpler arası Trampolin Türkiye Şampiyonası 28-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Konya İlinde gerçekleştirildi.13 Sporcumuzun yarıştığı müsabakalarda 10 u dereceyle döndü.

Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada “Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü ailesi olarak verdiğimiz zorlu mücadele sonucunda Sporcu kızlarımızın Yaş ve Kategorilerde takım halinde ve Ferdi olarak aldıkları başarı dereceleri şöyle:

Takım dereceleri:

8-11 Yaş Küçük kızlar Takım halinde Türkiye 3.

12-14 Yaş Yıldız kızlar Takım halinde Türkiye 2.

15-17 Yaş Genç kızlar Takım halinde Türkiye 3. Sü oldular.

Ferdi dereceleri:

Ceren Özkan Genç Kızlarda Ferdi olarak Türkiye 3. Sü

Gökçe Buz Yıldız kızlarda Ferdi olarak Türkiye 2. Si

Ceren Uysal Yıldız kızlarda Ferdi olarak Türkiye 3. Sü oldu.

Milli Antrenör Berat Demir Önderliğinde sporcularımızın ulaştıkları başarıların ardı arkası kesilmiyor.” denildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Antrenörü Berat Demir,” Tüm Çankırı halkına, bizleri destekleyen tüm velilerimize en önemlisi de sporcularıma ve bizlere her türlü çalışma imkanı sağlayan, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ekrem Gerginci’ ye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Durmak yok yola devam. Hedefimiz belli” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Gençlik Hizmetleri ve   Spor İl Müdürü Ekrem Gerginci, “Çankırı İli olarak son dönemde büyük kulüpleri geride bıraktık. Olimpik olan Trampolin Cimnastikte elde edilen derecelerle tüm gözleri Çankırı ilimize çevirmeyi başardık. Antrenörümüz Berat Demir ‘e sporcu çocuklarımızın elde ettikleri derecelerden dolayı ve Trampolin Cimnastiği sevdirdiği için teşekkür ediyor, tebriklerimi sunuyorum.” dedi.

Kaynak:Bizim Çankırı

Cimnastik’te tarihin zirvesindeyiz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin