ÇİZGİNİ SEÇ!

featured
service

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Ali İbrahim Savaş’ın sadık Öğrenci Konseyi Başkanı olarak nam yapan Adnan Taha Tuğrul şu sıralarda zor günler geçiriyor.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanlığını Ülkücülerin ve Paralel Yapı’nın desteğiyle kazandığı iddia edilen Tuğrul, geçtiğimiz günlerde de sosyal paylaşım hesabından yaptığı bir paylaşımla Ülkü Ocakları’yla bağını kopardığını ifade etmiş, kamuoyunda da Ülkü Ocakları’ndan dövülerek kovulduğu iddiaları uzun süre konuşulmuştu.
Ülkü Ocakları’ndan dövülerek kovulduğu iddialarından sonra Tuğrul bir azar da MHP Çankırı İlçe Başkanı Vahit Öztürk’ten yedi.

-NE İŞİN VAR BURADA HAİN
MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener’in Çankırı programına katılan Tuğrul, MHP İlçe Başkanı’nın hışmına uğradı. Öztürk’ün Tuğrul’a “Ne işin var burda hain” şeklinde bağırarak azarladığı ve salondan kovduğu iddia edildi.

Akşener’in programına 34 MHP 34 plakalı posche bir araçla gelen Tuğrul’un aracın plakası nedeniyle önemli bir kişi sanıldığı ancak içinden çıkanın Adnan Taha Tuğrul olduğu görülünce MHP’lilerin hışmına uğradığı belirtildi.

Rektör Savaş’la birlikte yaptığı selfieler ve verdiği samimi pozlarla, Rektörün sadık elemanı olarak tanınan Tuğrul, sosyal medya aracılığı ile rektör adına yaptığı açıklamalarla bir hayli eleştirilmişti.

AK PARTİLİ SİYASİLERLE POZLAR VERMEYE ÇALIŞTI

Ülkücülerin adayı olarak Öğrenci Konsey Başkanlığı’na seçilen Adnan Taha Tuğrul’un önce Ülkü Ocakları’ndan dövülerek kovulduğu iddiaları basına yansımıştı. Bunun üzerine Belediye Başkanı İrfan Dinç’e yakınlaşma çabaları içerisine giren Tuğrul bir süre AK Parti’li siyasilerle pozlar vermeye çalıştı.

-UMDUĞUNU BULAMADI

Rektör Ali İbrahim Savaş’ın sadık Öğrenci Konsey Başkanı Tuğrul, Rektör Savaş’ın görev süresinin dolmasına ramak kala arayışlara girse de, ne İsa’ya yaranabildi, ne Musa’ya. AK Partililerden umduğunu bulamayan ve geçtiğimiz günlerde de MHP İlçe Başkanı Vahit Öztürk tarafından ağır ithamlarla salondan kovulan Tuğrul’un şimdi arayışlarına Vatan Partisi’nden devam etmesi bekleniyor.

“İNSANIN BİR ÇİZGİSİ OLMALI”

Tuğrul’un ortada kalmamak için yaptığı iddia edilen bu çalışmalar üzerine, Karatekin Üniversitesi öğrencilerinden de tepki geldi. AK Partili olduklarını söyleyen bir grup üniversiteli genç, Adnan Taha Tuğrul’un bu tavırlarından çok rahatsız olduklarını ifade ederek, “Daha dün MHP’lilerle kol kola gezen adam, bugün MHP’liler tarafından dışlandığı için AK Partililerin yanına yanaşıyor. Hem Rektör’ün peşinden ayrılmıyor, hem de Rektörle kavgalı olan İrfan Dinç’in yanına yanaşmaya çalışıyor. Bir gece Binali Yıldırım Başbakanım diyor, ertesi sabah Meral Akşenerle pozlar veriyor. İnsanın bir çizgisi olmalı. Omurgalı olmalı insan. Lütfen AK Partili büyüklerimiz ne idüğü belirsiz insanlara haddini bildirsin.” şeklinde konuştu.

ŞAHSIN AK PARTİ’YLE HİÇ BİR BAĞLANTISI YOKTUR

Öte yandan, Adnan Taha Tuğrul’un isminin son zamanlarda AK Parti ile anılmasının üzerine iddiaları değerlendiren AK Parti Çankırı Gençlik Kolları Başkanı Koray Erdoğan, “AK Parti Gençlik Kolları teşkilatımızın kapısı vatan haini olmayan herkese açıktır. Elbette diğer partilerden bizim teşkilatlarımıza dahil olan kardeşlerimiz vardır, olacaktır. Ancak bahsettiğiniz şahsın AK Parti gençliği ve şahsım ile hiç bir bağlantısı yoktur. Bu şahıs 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde MHP’ye çalışmıştır. Bazı arkadaşlar bu şahsın AK Parti Genel Merkezi’mizi ve siyasi büyüklerimizi Ankara’da ziyaret ettiğini söylediler. Ziyaret etti diye AK Partili olduğu anlamına gelmez. Sonrasında da Çankırı’da MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener’i karşılamaya gitmiş. bahsinde bulunduğumuz şahsın sergilediği bu davranışlardan, AK Parti gençliğiyle hiç bir ilgisi olmadığını bütün kamuoyunun anlaması gerekir. Bizim muhatap alacağımız biri veya gündemimizde olacak biri de değildir. Bizim Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde muhatabımız AK Gençliğin Üniversiteler başkanıdır ve üniversiteli kardeşlerimizdir. Çünkü bizim çizgimiz ve davamız bellidir.” ifadelerini kullandı.

ÇİZGİNİ SEÇ!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 7 sene önce

    ben ankara’da yaşıyorum .haber yapa yapa bunu mu yaptınız! lütfen biraz daha haber sayımızı arttıralım daha güzel konular yüklemeye çalışalım.

    Cevapla
Bizi Takip Edin