Çölgeçen “Nene Hatun gibi kahraman Türk kadınlarının torunlarıyız biz”

featured
service

Çankırı Türk Eğitim-Sen Kadın Kolları Komisyonu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir araya geldi.

Koç Otel’de buluşan Kadın Kolları üyeleri, son zamanlarda ülkemizde yaşananlar nedeniyle müzikli bir etkinliği uygun görmedikleri ifade ederek sohbet edip, çekiliş gerçekleştirerek üyelerine hediye takdim ettiler.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda Çankırı Türk Eğitim-Sen Kadın Kolları Komisyonu Başkanı Lütfiye Çölgeçen üyelerinin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak “Peygamber Efendimizin (S.A.V) in “’Cennet anaların ayağının altıdadır.” sözünün muhatabı olan, nurlu ve dik duruşun adresi Türkiye Kamu -Sen ve Türk Eğitim Sen ‘in çok kıymetli hanım üyeleri ve saygıdeğer misafirlerimiz!

Türk Eğitim Sen Kadın Komisyonumuzun düzenlemiş olduğu Dünya Kadınlar Günü Programımıza katılarak şeref verdiniz. Sizlere teşekkürü bir borç biliyor ve hoşgeldiniz diyorum.

Yenilenen Türk Eğitim -Sen Çankırı Şubesi Kadın Komisyon başkanı ben Lütfiye Çölgeçen ve başkan yardımcılarımız Seda Çelik Yılmaz, Havva Mintaş, Hatice Nur Er ve Tuğba Memiş ile beraber, siz değerli bayan üyelerimize daha iyi hizmet sunabilmek için çalışmalarımıza başladık.

Sendikacılığı üyelerinin sosyal,ekonomik ve özlük haklarının savunulması olarak gören;hakkı,tutup kaldırmak adına mücadele eden ;”Bizim ilkemiz önce ülkemiz “diyen bir sendikanın da üyesi olmaktan gurur duyduğumu ayrıca belirtmek isterim.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi;”Dünyada hiçbir milletin kadını ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi kurtuluşa ve zafere götürdüm diyemez. Tıpkı kendisine,”Senin bebeğin daha çok küçük, cepheye gidemezsin diyenlere “Bebem anasız büyür de vatansız büyüyemez!” diyerek cepheye koşan Nene Hatun gibi kahraman Türk kadınlarının torunlarıyız biz.

Eğitim, öğretim ve bilim hizmetleri kolu çalışanlarının büyük bir bölümünü bizler oluşturmaktayız. Bu durumun farkında olan sendikamız, bayan çalışanlarının talep ve sorunları hususunda daha etkin çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalara vereceğiniz destek, talep ve sıkıntılarımızı daha görünür hale getirip çözümünü kolaylaştıracaktır.

Gücümüze güç katmak ve yetkili sendika olabilmek için sizlerden üye olmayan arkadaşlarınıza ulaşarak, onları sendikamıza üyeliğe davet etmenizi rica ediyorum.

Bugün, burada davetimize iştirak ederek bizlere güç ve onur verdiniz.

Bundan sonrada yapacağımız etkinliklerde sizleri tekrar aramızda görmeyi can-ı gönülden diliyoruz.

Hepinize tekrardan hoşgeldiniz diyor, Dünya Kadınlar Gününüzü en içten dileklerimle kutluyor, saygılar sunuyorum.” dedi.

Açılış konuşması sonrasında Çankırı Türk Büro-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Betül Ayhan Çankırı Türk Eğitim-Sen Kadın Kolları Komisyonu Başkanı Lütfiye Çölgeçen’e yeni görevinde başarılar dileyerek tüm üyeler adına çiçek takdim etti.

İkramlar sonrasında program üyelerin hediye çekimi ile sona erdi. 

Kaynak:Bizim Çankırı

Çölgeçen “Nene Hatun gibi kahraman Türk kadınlarının torunlarıyız biz”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin