DAVUTOĞLU BEREKET GETİRDİ!

featured
service

Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu dün ilimize açıklamalarda bulunup 25. Dönem AK Parti Milletvekili Adayları Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Hüseyin Filiz’e destek istedi.

Atatürk stadına helikopterle gelen Başbakan Davutoğlu, Hoca Ahmet Yesevi Camiinde Cuma Namazını kıldıktan sonra Valiliği ziyaret etti. Valilik girişinde halkı selamlayarak çocuklara oyuncaklar dağıtan Davutoğlu’na yağmur olmasına rağmen ilgi yoğundu.

Valilik girişinde Yarenlerle selamlaşan Başbakan Davutoğlu, Vali Vahdettin Özcan’ı ziyaret ederek birifing aldı.

Akabinde Belediye meydanına geçerek açıklamalarda bulunup, Yaren beyi 2 Milletvekili adayını Ankara’da görmek istediğini belirtip, Çankırı’nın 3ncü milletvekilinin Türkmen beyi olarak kendisinin olacağını ifade etti.

Selam olsun Çankırı’ya, selam olsun Yarenlere diyerek sözlerine başlayan Başbakan Davutoğlu “Bugün bir Yaren meclisinde meydanda beraberiz. Yaren Meclisinde denir ki kapını, kalbini ve alnını açık tut. Kapınız bize açık mı, kalbiniz bize açık mı, alnınız ak mı” sorularını yönelterek, “Yerenlerin sesini dünyaya haykıracak mıyız, anlımızın akıyla 7 Haziran’da bir destan yazacak mıyız” dedi.

Çankırı’ya 16 Şubat 2014 tarihinde geldiğini ve o günde Çankırılıların kendisini coşkuyla bağrına bastıklarını ifade eden Başbakan Davutoğlu “Bugün yine aynı coşkuyla beni bağrınıza bastınız. Bugün Çankırı’ya rahmetle geldik, sizde bizi rahmetle karşıladınız. Çankırı sevdi mi bu şekilde aşkla sever. Yağmurda yağsa gelir meydana, karda yağsa boranda yağsa durmaz. Çankırı’nın her bir köşesine selam olsun.” dedi.

7 Haziran’da beraber yürüyelim Çankırılı yarenler diyerek sözlerine devam eden Başbakan Davutoğlu “Çankırılılar, Türkiye’nin birliğinin, beraberliğinin sembolü olan ve bin yıl hiç işgal görmemiş, bayrağı hiç inmemiş Çankırılılar, milli birliğimizi, beraberliğimizi gelin beraber koruyalım. Çankırı’nın semalarından bayrağımız hiç inmedi. Bir kez daha beraber haykırarak söyleyeyim, Türkiye’nin 780 bin metrekaresinde, bu al bayrağı dalgalandıracağız. Yaren meclisinden çıkan nasihat budur.” dedi.

Türkiye’nin çorbasının tuzu Çankırı’dır diyerek açıklamalarına devam eden Başbakan Davutoğlu “Çankırı’dan her hangi bir şekilde eksiklik olursa o eksiklik Türkiye’ye yansır. 7 Haziran’da 2’de 2 bekliyoruz. İnşallah Çankırı’dan fire vermeden 2 milletvekili Ankara’ya bekliyorum. 2 Milletvekilini siz gönderin 3 cü vekiliniz de ben olacağım. Oğuz boylarının devamı olan sizler, bu milletin bekasının da bu ülkenin bütünlüğünün de garantisisiniz” dedi.

Valilik girişinde Japon Lastik Fabrikasının CEO’su Fujimoto ile görüştüğünü ve Çankırı’ya 1 milyarlık yatırım yaptıklarını belirten Başbakan Davutoğlu, “Japonlar Türkiye’ye ve Çankırı’ya güveniyorlar ki buradalar. Japon firmasını Çankırı’ya getiren AK Parti’dir. Dünya’da Çankırı’yı bilinir hale getiren AK Parti’dir. Siz bunu gayet iyi görüyorsunuz. Onlar konuşur AK Parti yapar.” dedi.

Ilgaz’a 5,5 km’lik iki Tünelin yapıldığını ve yıl sonunda tamamlanıp hizmete sunulacağını belirten Davutoğlu “Ilgaz Anadolu’nun bir yüce dağıdır. Sana aşık olanlar senin kalbine girebilmek için tünel açıp geçiyorlar. Biz açılan bu tünele çift tüplü tünel diyoruz. Ama CHP lideri bu tüpleri mutfak tüpü sanıyor. Biz tüp tünellerle ülkemizi çağdaş teknolojik standartın üzerine taşıyoruz. Ilgaz tüneliniz hayırlı olsun. Çankırı-Kastamonu yolunu da 2017 yılına kadar bağlantı yollarla birlikte en üst standarta çıkartacağız” dedi.

Çankırı’da 2002 yılında duble yol uzunluğunun 18 km olduğunu şimdi ise 211 km olduğunu ifade eden Başbakan Davutoğlu, “Onlar konuşur AK Parti yapar” dedi.

Çankırı’nın her köşesinde hastaneler yapıyoruz ve bütün ilçelerimizde hastane standartlarını geliştiriyoruz diyen Başbakan Davutoğlu, Çankırı’nın okul stoklarının yarısını yenilediklerini belirtti.

Kim ne derse desin bu kutlu yürüyüşümüzü desteklemeye var mısınız diyerek sözlerine devam eden Başbakan Davutoğlu “Bize tuzak kuranlara beraber hesap soracağız. Çankırılılar büyük oyunu bozacak ve tuzakları başlarına çalacaktır. Rehavete kapılmadan 7 Haziran’da sandıklara gideceğiz. Mutlaka oyunuzu kullanınız ve ülkenin kaderine ağırlığınızı koyunuz. Bizi bağrınıza bastığınız için teşekkür ediyorum. Çankırı’ya her türlü hizmeti yapmak bizim boynumuzun borcudur. Koyunbaba barajını tamamladık, sulama tesislerini yapacağız. Bu topraklar bizim iktidarımız döneminde bereketlendi. Japonlar’da Çankırı’nın bereketini görüp geldiler. İnşallah daha da gelecekler. Yeni Türkiye yürürken, Türkiye Cumhuriyeti devleti dünyanın en önemli, en güçlü 10 devleti arasına girecek. Yeni anayasaya , yeni siyasal yürüyüşe beraber gideceğiz. TBMM’de bize çoğunluk sağlamaya yani 2’de 2 demeye var mısınız. İnşallah Çankırı’da tarihi bir rekor kıracağız, bir zafer yazacağız. 7 Haziran’da milli iradeyi hakim kılmak için yeni bir destan yazacağız. Allah sizden razı olsun.” dedi.

Konuşması esnasında diğer partilere söylemlerde de bulunan Başbakan Davutoğlu, Diyanetin ve İmam Hatiplerinin kapatılmasına izin vermeyeceklerini, Annelere doğum hediyesinin ilk olarak devlet tarafından verileceğini, mazlumlara kucak açmaya devam edeceklerini belirtip 1 Mayıs işçi bayramını da kutladı.

Miting Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu’nun karanfil dağıtımı ile sona erdi.

 

DAVUTOĞLU BEREKET GETİRDİ!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 17,000 yanlışlık olmasın Çankırının nufusu kackii..6500 dür o

    Cevapla
Bizi Takip Edin