Demokrasi nöbeti tüm hızı ve heyecanı ile Çankırı’da da devam ediyor

featured
service

15 Temmuz gecesi gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile meydanlardaki demokrasi nöbeti tüm hızı ve heyecanı ile Çankırı’da da devam ediyor.

Meydanı dolduran vatandaşlara seslenen Belediye Başkanı İrfan Dinç, “15 Temmuz’dan bugüne kadar bu hain olaya, darbe girişimi, askeri kalkışma dendi. Önce biz bunun doğru bir adını koyalım.  Bu ülkenin bin yıllık tarihinde görülmemiş bir ihanet. Dolayısıyla biz buna vatana ihanet adını koyalım. Darbe, kalkışma demeyelim, ne diyelim satılmış uşakların vatana ihanet girişimidir. Öldürün emrini veren pis suratlı fetonun emridir” dedi.

Başkan Dinç, şöyle devam etti:

“Her yüzyılda bir darbeye alışmıştık. Ülke gelişmeye başladıktan sonra 10 yılda bir darbeler yapılmaya başladı. Ama AK Parti ile bu ülkede yeniden dirilişi ve aktör rol olma durumuna gelişi sonrası, yani 14 yılda 7 darbe girişimi oldu. Ne dayanıklı bir milletmişiz. Böyle bir millet görüşmemiştir. Siz, her yılda vatana ihanet kalkışması yapsanız hepsi de geri püskürtülür.

Bundan sonra, 15 Temmuz tarihinden sonra bu ülkenin çocukları yeni yetişen nesillerimiz bu ülkede vatana ihanet eden bir kitle vardı. Bir daha vatana ihanet edilmesine bizim çocuklarımız torunlarımız asla izin vermeyecek inşallah.

Cumhurbaşkanımızın, Genelkurmay Başkanımızın, Başbakanımızın arkasındaki adam kripto. Sinsi sinsi yılan gibi bu hain planı yapmışlar.

“Dünyanın en büyük kara para aklayan kişisi bu Feto. Tarihte de görülmediği bir şekilde kara para akladı” diyen Başkan Dinç, “Bizden sonra gelecek neslin de çok uyanık ve çok dikkatli olması lazım. Yavrularımızı bu konuda bilinçlendirmeye çalışırken ilk sıraya koyacağımız hareket bu FETÖ hareketi olacak. TBMM bombalandı. Hala şoktayız kanımız dondu böyle bir ihanet böyle vatana ihanete anlam vermekte güçlük çekiyoruz. O yüzden diyoruz bu hareketin adı vatana ihanet girişimi. Yavrularımız çocuklarımız bu hain girişimi böyle bilmeli” dedi.

Başkan Dinç, “Bu meydan bir şanlı dirilişe ev sahipliği yaptı. Büyük dirilişin Çankırı’daki odağıdır bu meydan. Halkımız bu meydanın adını değiştirmek istiyor. Demokrasi meydanı, milli irade meydanı, 15 Temmuz onurlu direniş meydanı, diriliş meydanı, zafer meydanı gibi teklifler var. Bir de İsmail Hakkı Karadayı Bulvarı var. Oranın da halkın isteği ile isim değişikliği isteniyor. Oraya Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ismi ön planda, öneriler getirilip Çankırı belediye meclisinde görüşülecek. Eylül ayında toplanacak belediye meclisinde bu konular görüşülecek. Öneriler alınacak. Yaşadığımız bu kabusun kara günlerin anısını zihinlerden asla silmeyecek şekilde isimler vereceğiz” dedi.

“Düşman tek, bu millette tek vücut olmak zorunda” diyen Başkan Dinç, “Bu milletin hanımefendilerinin, Anadolu kadınlarının büyüklüğü, tüm dünya kadınlarına rol model olacak şahlanışıdır. Teyzem kamyona doldurmuş kim varsa vatanını, milletini savunmaya gidiyor. Bu bir ruh işi” diye konuştu.

Kaynak:Bizim Çankırı

Demokrasi nöbeti tüm hızı ve heyecanı ile Çankırı’da da devam ediyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin