Derelli: Kent konseyi şehirler için fırsattır

featured
service

Çankırı Kent Konseyi, 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Kent Konseyi Başkanı ve Yürütme Kurulu Üyelerini seçti. Katılımcıların oy birliği ile tekrar başkan seçilen Muzaffer Derelli, “Kent Konseyi, şehirler için fırsattır.” diyerek çalışmaların şehir için önemini vurguladı.

Farklı meslek grupları ve kesimlerden birçok insanın bir araya gelerek Çankırı için ortak akılla hareket etmelerinin; şehrin gelişmiş, modern ve yaşanabilir olması açısından büyük önem taşıdığını belirten Derelli, 2007 yılında faaliyete geçen Çankırı Kent Konseyi’nin sunduğu öneriler doğrultusunda hayata geçirilen projelerden dolayı Belediye Başkanı İrfan Dinç’e teşekkür etti.

Kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, meslek odalarının, sendikaların, üniversite temsilcilerinin ve muhtarların katılımıyla gerçekleştirilen seçimde 13 asil, 13 yedek üyeden oluşan Yürütme Kurulu üyeleri belirlendi.

Yapılan seçim sonucu en çok oyu alan 13 asil üye sırasıyla şöyle:

Yrd. Doç. Dr. Hasan Dağlar, Funda Öz Zeğerek, Rafet Alemdar, Osman Karadeniz, Cemile Eskisucu, Yrd. Doç. Dr. Erhan Metin, Metin Memiş, Hüseyin Çetiner, Hasan Öztürk, Ali Solak, Ahmet Absarılıoğlu, Selim Çıbık, Bayram Ergan.

Derelli: Kent konseyi şehirler için fırsattır

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin