Dinç, “Bütün Vatandaşlarımızı İftar Sofralarımıza Bekliyoruz

featured
service

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, belediyenin ramazan ayı boyunca yapacağı etkinlikler ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Başkanlık makamında düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla bir araya gelen Belediye Başkanı İrfan Dinç, Ramazan iftarları ve yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi. Belediye Başkanı olarak son yıllarda sokak iftarlarına daha da yoğunluk kazandırdıklarını belirten Dinç, vatandaşlardan gelen taleplerle programlarını genişlettiklerini söyledi.

Ramazan Ayı’nın rahmet, bereket ve mağfiret ayı olduğunun altını çizen Dinç, “Mübarek bir Ramazan Ayına daha ulaşmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Belediye yönetimi olarak bizler de bu ayda vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu Ramazan ayında on beş gün boyunca yirmi farklı noktada iftar sofraları düzenleyerek vatandaşlarımızı bir araya getireceğiz. Özellikle son yıllarda daha da ağırlık verdiğimiz iftar sofraları sadece fakir  vatandaşlarımıza değil, mahallelilik bilincinin geliştirilmesine de katkı sağladığından tüm vatandaşlarımızın ilgisini çekiyor. Biz de vatandaşlarımızdan gelen yoğun talepler karşısında ramazan etkinliklerini geliştirerek sürdürüyoruz. İftar sofraları birlik, beraberlik ve kaynaşmanın birer adresi haline geldi. Bizler kültürümüze ve geleneklerimize sahip çıkarak bütün vatandaşlarımızı bu sofralarda buluşturmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Geleneksel kültürümüzü yaşatmak için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini de ifade eden Başkan Dinç, “Gençlerimizin ve çocuklarımızın kültürlerini tanımaları ve geleneklerine sahip çıkmaları adına ramazan etkinlikleri düzenliyoruz. Bu yılki ramazan sokağını Karatekin Parkı bölgesine kuracağız. Amacımız, şehrimizde o ramazan esintisini yaşatmak ve insanlarımıza kültürlerini daha iyi tanıtabilmektir. Bu etkinliklerimiz sayesinde vatandaşlarımız evlerinden çıkarak ailece bir arada olabilme ve eğlenebilme imkanı bulabilmektedirler.” şeklinde konuştu. Dinç, ayrıca ramazan ayı boyunca salı ve perşembe günleri Buğday Pazarı Medresesi’nde musiki dinletisinin yapılacağını belirtti.

 

Geçen yıl kurulan ramazan sofralarında 80 bin insanı aynı sofrada buluşturduklarının altını çizen Dinç, bu ramazan iftarlarında da vatandaşları bir araya getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

 

Teravih Namazları Namazgahta Kılınacak

Recep Tayyip Erdoğan Parkı’nda inşa edilen açık hava namazgahında ilk teravih namazını kılacaklarını belirten Başkan Dinç, bütün vatandaşları ramazan süresince teravih namazına beklediklerini ifade etti.

Dinç, Ramazan Ayı’nın bütün Müslüman alemine ve Çankırı halkına hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Toplantının sonunda Başkan Dinç basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevapladı

6704

 

Dinç, “Bütün Vatandaşlarımızı İftar Sofralarımıza Bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin