Dinç: Kur’an-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin Hakikatleri Bizlere Miras

featured
service

Çankırı Belediyesi, Kutlu Doğum Haftası’nı düzenlediği son etkinlik ile kutladı. Açılış konuşması yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Uygulanması imkânsız olmayan, toplumun işleyişini en güzel şekilde düzenleyen Kura’n-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin hakikatleri bizlere miras olarak bırakılmıştır.” dedi.  

 

Çankırı Belediyesi Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Kutlu Doğum Programı ile başlayan etkinliklerin sonuncusu 100. Yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.  Peygamber Efendimizin dünyaya gelişinin 1446. yılı için düzenlenen etkinliklere Çankırılı kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Kutlu doğum programında ilahiler ve hatim duası okunmasının yanı sıra tiyatro, semazen gösterileri de sahnelendi.   

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç, “İnançlı bir toplumun fertleri olarak bizlere büyük görevler düşüyor. Bu yolda iki büyük kaynağımız var. Birincisi Allah’ın kitabı Kur’an-ı Kerim, ikincisi ise Peygamber Efendimiz. Uygulanması imkânsız olmayan, toplumun işleyişini en güzel şekilde düzenleyen kutsal kitabımız ve Peygamber Efendimizin hakikatleri bizlere miras olarak bırakılmıştır. Kur’an ve sünnete tabi olduğumuz sürece bize kimse diz çöktüremez. Bu etkinlikler sayesinde O’nun hayatını rehber edinip öğretilerini doğru bir şekilde aktarabiliyorsak kendimizi bahtiyar hissederiz.” ifadelerini kullandı.  

Kaynak:Bizim Çankırı

Dinç: Kur’an-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin Hakikatleri Bizlere Miras

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin