Dinç TRT Avaz'a Yöresel Yemekleri Tanıttı

featured
service

Dinç TRT Avaz’a Yöresel Yemekleri Tanıttı

TRT’nin Türk Dünyası’na hitap eden kanalı TRT Avaz’da yayın hayatına devam eden Baharat Yolu programı , Çankırı çekimlerini gerçekleştirdi. Çekim yaptığı her ilde farklı bir baharatın kullanımı ve yöresel yemeklerin tanıtıldığı programda Çankırı’da dere otu ile yapılan yöresel yemekler ve yumurta tatlısı işlendi.

Belediye Kadın İstihdam Merkezi’nde yapılan çekimlerde Çankırı Belediye Başkan İrfan Dinç, program sunucusu Yusuf Selçuk’un sorularını yanıtladı. Çankırı’nın yöresel mutfağı hakkında bilgiler veren Dinç, Yaren Öğünü ve yumurta tatlısı hakkında bilgiler verdi.

Kadınlara yönelik hizmetlerinden de bahseden Başkan Dinç, ”Şu anda çekim yaptığımız Kadın İstihdam Merkezimizden yedi yüz   hanım kardeşimiz faydalanıyor. Burada hem iş öğreniyorlar hem de üretim yapıp aile bütçelerine katkı sağlıyorlar. Geçtiğimiz yıl burada üretilen ürünlerden yüz bin doların üzerinde gelir sağlanmış. Tabiki bu bizi çok sevindiriyor” diye konuştu.

Başkan Dinç ile çekimlerin ardından dere otu ile yapılan Çankırı yemeklerinin tanıtıldığı programda dere otlu sebzeli pilav, dere otlu pohaça, dere otlu kıymalı kabak dolması, dere otlu yaprak sarması ve  dere otlu bükme tanıtıldı. Programın son bölümünde ise tuzda pişen et yemekleri hakkında bilgiler verildi.

Baharat Yolu Çankırı çekimleri, montajlama ve yetkili kurumlardan alınan izinlerde bir gecikme yaşanmaması durumunda Cumartesi günü sabah 9:05 gece 23:00’de TRT Avaz’da ekranlara gelecek.

unnamed (3)

 

 

unnamed (2)

Dinç TRT Avaz'a Yöresel Yemekleri Tanıttı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin