DOLANDIRICILARA İNANMAYIN!

featured
service

Son günlerde Çankırı, Kastamonu ve Sinop illerimizde Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı adı kullanılarak bir takım dolandırılıcılık faaliyetleri yapıldığı tespit edildi.

KUZKA tarafından yapılan açıklamada; bölgemizde faaliyet gösteren sektör temsilcilerimizin zarar görmemesi ve bu tür dolandırıcılık faaliyetlerine karşı dikkatli olmaları noktasında duyuru yaptı.

Yapılan duyuruda; “Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından 01.02.2016 tarihinde ilanına çıkılan ve halen başvuru süreci devam eden 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği (DFD) ve Teknik Destek (TD) Programlarıyla ilgili danışmanlık hizmeti adı altında bazı kişi ve firmalar uygun başvuru sahibi kurum ve kuruluşları arayarak KUZKA’dan “garantili hibe kazandıracağı ve bunun için para talep ettikleri” tespit edilmiştir.

KUZKA’nın ilan ettiği 2016 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği (DFD) ve Teknik Destek (TD) Programları kapsamında “kar amacı güden kuruluşlar” söz konusu programlardan uygun başvuru sahibi olmadıkları için yararlanma imkanına sahip değildirler. Bu nedenle kişi ve kurumların mağdur olmaması için bu tür yanıltıcı beyan ve faaliyetlere hiçbir şekilde itibar etmemeleri ve gerçekleşen benzer eylemleri KUZKA’ya ivedilikle bildirmeleri gerekmektedir.

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı söz konusu programlar kapsamında proje kabulüne başlamış olup, uygun başvuru sahiplerine yönelik Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinde bulunan Yatırım Destek Ofislerimiz ve Program Yönetimi Birimimiz tarafından ücretsiz teknik destek hizmetleri verilmektedir.

Bu tür beyan ve eylemler yürürlükteki mevzuata göre suç niteliğinde olup; yapanlar hakkında gerekli yasal işlemler yetkili merciler nezdinde derhal başlatılacaktır.” denildi.

DOLANDIRICILARA İNANMAYIN!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin