Enerji Bir-Sen kahvaltıda bir araya geldi

featured
service

MemurSen Konfederasyonuna bağlı Enerji Bir-Sen Sendikası üyeleri ve aileleriyle birlikte kahvaltıda buluştu.

    Düzenlenen kahvaltı programına Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Kaya, AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkanı Gülen Üye ve Yönetimi, Kırıkkale Şube Başkanı Mikail Başer, Kayseri Erciyes Şube Başkanı İhsan Kılıçoğlu, Enerji Bir-Sen Kadın Komisyonları, Denetim Kurulu Üyeleri, İl Yönetim Kurulu, İşyeri Temsilcileri de katıldı.

 Enerji Bir-Sen İl Başkanı Yenal Bilim yaptığı selamlama konuşmasının ardından  Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen olarak bugüne kadar birçok kazanım elde ettiklerini ifade ederek “Memurlara 1 derece verilmesi, Koruyucu Giyim Yardımı, KİT’lerde çalışan personele aile yardımı, yemek yardımı ve yıllık izinlerin ertesi yıla devri, 4C’li personele ek ödeme ve aile yardımı bunlardan sadece birkaçı.” dedi.

        Sendikal mücadelelerinin insan merkezli olduğunu sendikal duruşlarının ise emek ve ekmek öncelikli olduğunu söyleyen Bilim, yaklaşan 4. Dönem Toplu Sözleşme taleplerinin öncelikli birkaç maddesini ise şu şekilde sıraladı:

“İster ek göstergelerin artırılması ile, ister taban aylığa yapılacak zamlar ile, ister bordroda yer alan bazı kalemlerin emeklilik ücretlerine dahil edilmesi ile olsun “Emeklilik Ücretlerinin İyileştirilmesi”,

4C’li personele kadro verilmesi, Vergi adeletsizliğinin giderilmesi,  Koruma ve Güvenlik personeline silah ve vardiya zammı verilmesi,  Ek gösterge alamayan personele ek gösterge verilmesi, Şube Müdürleri ve memurların ek ödeme oranlarının artırılması, Seyyar görev ve arazi tazminatlarının artırılması, DSİ personeline su kullanım hakkı gelirlerinden ilave ödeme yapılması,  MKE personelini temel ücretlerine iyileştirme yapılması, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerinde piyasa denetimi yapan personel ile ölçü ayar denetimi yapan personele arazi tazminatı verilmesi ve yolluk harcırahlarının en az iki kat artırılarak ödenmesini talep ediyoruz.” dedi. Konuşmasının sonunda katılımlarından dolayı iştirakçilere teşekkür etti.

Daha sonra Enerji Bir-Sen Genel Merkezi adına söz alan Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan; Enerji Bir-Sen, başta üyeleri olmak üzere tüm kamu görevlilerinin ve emeklilerinin; en başta ekonomik daha sonra ise sosyal, kültürel, özlük, mesleki hak ve menfaatlerinin korunması ve geliştirilmesini; insan onuruna yaraşır bir gelir düzeyine ulaşmasını, sosyal güvenliğe kavuşturulmasını temel amaç saydığını söyledi.

Doğan “4. Dönem Toplu Sözleşmesinde ana unsurunun rakamlar değil kamu hizmeti sunan insanlar olduğu yaklaşımıyla hareket ettiklerini, kamu görevlilerinin ve emeklilerinin maaşlarının, aylıklarının, ücretlerinin, ödeneklerinin hak ettikleri düzeyde ve adil paylaşım perspektifiyle arttırılması gerekli “ diye konuştu. 

Doğan, 3 alternatifli taleple masaya oturacaklarını söyledi ve bu taleplerini içeren alternatifler hakkında bilgi verdi. Çankırı il Başkanlığının taleplerinin tamamına 4. Dönem Toplu Sözleşmesinde yer verdiklerini de sözlerine ekledi.    

Program, Enerji Bir-Sen üyelerinin talepleri, soruları, sorunları ve önerilerinin istişaresi ile sona erdi.

Kaynak:Bizim Çankırı

Enerji Bir-Sen kahvaltıda bir araya geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin