Erdoğan: Çanakkale hilal ve haçın mücadelesidir

featured
service

Adalet ve Kalkınma Partisi Gençlik Kolları İl Başkanlığı tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma programı düzenlendi.

Karatekin Parkında düzenlenen törene İl Başkanı Celal Kaman, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Boz, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu, Gençlik Kolları İl Başkanı Koray Erdoğan, Kadın Kolları İl Başkanı Hacer Rukiye Yıldırım İl, İlçe yönetimleri partililer ve halk katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Gençlik Kolları İl Başkanı Koray Erdoğan “Çanakkale, türlü sıkıntılar içinde, bir milletin, çağın en güçlü devletlerine ve silahlarına karşı koymasının ve dayanmasının gerçek bir destanıdır. Teknoloji ile inancın savaşı, bu milletin var olması kavgası ve kaygısıdır. Aziz milletimizin esir edilemeyeceğinin anlaşılması, bağımsızlık duygusu ve azmidir.

Çanakkale Savaşı Türk Milletine güvenilmesi gerektiğinin ispatıdır. Yokluklar içinde bir vatan mücadelesinin, bir milletin nasıl şahlanacağının ispatıdır. Sonun değil bir başlangıcın adıdır Çanakkale. Düşmanımızı da gördük dostumuzu da gördük Çanakkale de.” dedi.  

“Aziz bir duruşun ifadesidir Çanakkale.” diyerek sözlerine devam eden Erdoğan  “Eşi görülmemiş insanlık örnekleri ile doludur. Vurulan bir düşman askerinin yarasının Türk asker tarafından sarılması, Türk siperine düşen düşman askerinin Türk askeri tarafından kucaklanıp, düşman siperine götürülmesi gibi pek çok örnek mevcuttur.

Çanakkale hilal ve haçın mücadelesidir. Yok edilmek istenen İslam’ın son kalesinin destanıdır.

Bizler bu vatan toprakları üzerinde Çanakkale gibi nice şanlı zaferlere, ecdadımızın bizlere bıraktığı büyük bir mirasa ve emanete sahip nesilleriz. Yokluk içinde nice zorluklarla geçen Çanakkale Savaşında önemli bir husus vardır o da birlik ve beraberlik ruhumuzun asla kaybolmamasıdır.

Böyle bir ecdada sahip nesiller olarak tek amacımız, birlik ve beraberlik içinde dedelerimizin bizlere bıraktığı vatana, bayrağa ve İslam’a sahip çıkan gençler yetiştirmektir.

101. yılında, Çanakkale’de şehit olan ecdadımız başta olmak üzere bu vatan toprakları için şehit düşen yiğit kardeşlerimizi saygı rahmet ve minnetle yad ediyorum. Çanakkale ruhumuzu hiç kaybetmemiz dileğiyle.” ifadelerine yer verdi.

“Bu vatan için şehit olmaya hazırız” diyerek sözlerine başlayan İl Başkanı Celal Kaman ise yaptığı konuşmada “101 yıl önce dedelerimiz dünyanın en güçlü donanmasına karşı imanla bu ülkeyi savunmuşlar ve o güçlü donanmayı Çanakkale’nin sularına gömmüşlerdir. Şu günde millet olarak birlik ve beraberliğimizin en üst seviyede olması gereken bir gündür. Vatan hainleri ne yazık ki 101 yıl önce boş durmadılar bugünde boş durmuyorlar. Bizler vatanımız için milletimiz için, bayrağımız için, ezanımız için, geçmişte dedelerimiz nasıl şehit olduysa bizlerde bugün hepimiz şehit olmaya hazırız.

Vatan hainleri şunu iyi bilsinler bu millet ne geçmişte, ne de bugünde bunlara boyun eğmedi, eğmeyecekte. 7’den 70’e kadar bu vatanı savunacaklar bizleriz. Buradan tüm hemşehrilerime özellikle ricada bulunuyorum. Biliyorsunuz en son hain saldırıda 3 tane hemşehrimiz şehit oldu biz bu vatan için daha çok şehit veririz. Gerektiği yerde gerektiği zamanda bu vatanı alırken bu topraklar şehit kanları ile sulandı. İnşallah bu terör mücadelesinde son gelmiş durumdayız, önümüzdeki günlerde ya bu memleketten terk olup gidecekler, ya da o pis kanlarıyla, pis vücutlarını bu toprağa gömeceğiz.” dedi.

İl Başkanı Celal Kaman’ın konuşması sonrasında Merkez Özdilek Cami İmam Hatibi İlhami Karadede’nin Kuran Tilaveti akabinde Çanakkale Savaşında yenilen çorba ikramında bulunuldu. 

Kaynak:Bizim Çankırı

Erdoğan: Çanakkale hilal ve haçın mücadelesidir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin