Esen: Bugüne kadar yaptığımız projelerin değeri 1 milyar lira

featured
service

MHP Merkez İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen “Ayırmadan, Ayrışmadan Çankırı için Canla Başla Teşkilat Buluşuyor” programı Koç Otel’de gerçekleştirildi.

Programa MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çankırı Milletvekili Dr. Pelin Yılık, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, MHP İl Başkanı Ahmet Kurt, Korgun Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Kozan, Yapraklı Belediye Başkanı Ömer Güngör, Ülkü Ocakları Başkanı Alperen Şahin, Kadın, Aile ve Engellilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Kübra Sarıkaya, partililer ile aileleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Merkez İlçe Başkanı Mehmet Fatih Kaya, teşkilatın desteğini boşa çıkarmayan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in Çankırı’ya her geçen gün yeni eser ve değerler kazandırarak kendilerini gururlandırdığını belirtti.

Kaya “Senelerdir şehrimizin mahrum kaldığı hizmetleri kazandıran, çehresini değiştiren, şehrine aşık, göreve geldiğin günden buyana kadar yapılan her ankette birinci olan Türkiye’nin en başarılı belediye başkanını bu seçimde de inşallah tekrar belediye başkanı yapacağız” diye konuştu.

Daha sonra kürsüye gelen İl Başkanı Ahmet Kurt, belediye başkanları ve il genel meclis üyelerinin her yaptıklarının yanında kararlılıkla durulacağını vurgulayarak “Sonuna kadar her adayımızı amasız, fakatsız olarak savunacağız. Bu kararlılığımızı altında halka hizmet, devlete sadakat şuuru, Mustafa Kemal Atatürk’ün duruşu, Başbuğ rahmetli Alparslan Türkeş’in 9 ışığı, liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin akıl dolu stratejileri var” dedi.

Kurt, Çankırı’yı diyar kucaklayacaklarını, dokunmadık vatan evladı, elini sıkmadık insan bırakmayacaklarını dile getirerek “Gece gündüz demeden köy köy, mahalle mahalle gezeceğiz. Çalışmalarımıza Cumhur İttifakı duyarlılığı ile kimseye iftira atmadan, çirkefleşmeden, yarın birbirimizin yüzüne bakabilecek şekilde ama duruşumuzdan da taviz vermeden, dava adamlığı duyarlılığı ile devam edeceğiz. Çünkü Türk Milliyetçileri her zaman önce vatan demiş, hiçbir zaman koltuk sevdasına düşmemiştir. Gayemiz vatan ve halka hizmet” şeklinde konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin selamlarını ileterek konuşmasına başlayan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çankırı Milletvekili Dr. Pelin Yılık, önlerinde önemli bir seçim olduğunu vurgulayarak “Türkiye’mizin istikbalini aziz Türk Milleti’nin iradesi belirleyecek. Bizim en büyük sevdamız ve tek düşüncemiz Türkiye ve Türk Milleti. Vatandaşlarımızın huzuru, refahı, mutluluğu ve güvenliği en önemli gayemiz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Türk ve Türkiye Yüzyılı için azim ve kararlılıkla çalışmaya devam ediyoruz. Gayret bizden Tevfik Cenab-ı Allah’tan” ifadelerini kullandı.

Yılık, 14 Mayıs ve 28 Mayıs 2023 tarihlerinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri’nin Türkiye lehine ortaya çıkan muazzez sonucunun perçinlenmesi, Türkiye’yi ikinci yüzyıl vizyonuna taşıyacak gücün 31 Mart 2024 tarihinde Mahalli İdareler Seçimi ile Türk siyasi tarihine damga vuracağını ve Türkiye’nin yükselişinin hız kesmeden devam etmesi gerektiğini söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi ile Cumhur İttifakı’nın hedefe kilitlendiğinin altını çizen Yılık “Türkiye’mizin son 55 yılına damgasını vurmuş olan Milliyetçi Hareket Partisi gücünü mukaddesattan, milletimizin destek ve hayır duasından almakta. Dünyaya istikamet verecek kudrette bir Türkiye’nin mimarisi, ancak ve ancak Türk-İslam kültüründen feyzini alan, Türklük gurur ve şuuru ile İslam ahlak ve faziletiyle bezenen fedakârlık örneği bir kucaklaşmayla mümkün. Nitekim bu kucaklaşmanın adı Cumhur İttifakı” diye konuştu.

Yılık, Cumhur İttifakı’nın ruhuna uygun bir şekilde büyük bir azim ve kararlılıkla 31 Mart Yerel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’ni ve Üç Hilali Çankırı’da dalgalandıracaklarını dile getirdi.

Belediyenin yaptığı yatırımların yer aldığı sinevizyon gösterimi sonrası katılımcılara hitap eden Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 2019 yerel seçimlerinde teşkilatlarla bütünleşerek yola çıktıklarını, ‘Bu seçim kazanılır mı?’ deyip dalga geçenlere inat, inanç ve mücadele ile Çankırı Belediyesi’ne üç hilali astıklarını belirterek “Allah nasip ederse 1 Nisan’da da Çankırı Kalesi’ne MHP, Çankırı Belediyesi’ne üç hilali asacağız” dedi.

Başkan Esen, göreve geldiklerinde Çankırı Belediyesi’nin Türkiye’de en borçlu belediyelerinden biri olduğunu vurgulayarak “90 milyon bütçemiz vardı. 120 milyon borcumuz çıktı. Eski hata ve davalardan gelen borcu hala ödemekteyiz. Bugün 800 milyon liralık bütçeye eriştik, bütçemizin 7’de 1’i kadar borcumuz var. En borçlu belediyelerden en borçsuz belediyeler sıfatına geçtik. Parayı iyi yönetenlerden ve beytül mala çok dikkat edenlerden biriyim. Onların bütün imkânlara rağmen yapamadıklarını biz 2 yılda bitirdik. Bazen nifak ve iftira atanlar var. Bunlara gülüp geçiyoruz. Ben ‘bütçemiz 800 milyon’ dedim, birileri ‘belediyenin 800 milyon borcu varmış’ dediler. Pandemi döneminde otobüs yokluğunda 3 ay içerisinde 28 adet sıfır arabayı alıp, otomasyon sistemini aktarıp 35 bin kartı entegre eden bir tane belediye vardı, o da Çankırı Belediyesi. 67 milyona 53 iş makinesi ve araç aldık. Hiç birine kredi çekmedim. Bugün bizim araçları satsınlar belediyenin bütün borçlarını sıfırlıyorlar.  15 yılda hep vaad verildi. Biz geldik bütün projelerimiz fazlasıyla yaptık. Bütçe anlamında rahatız. Birileri ‘bizim verdiğimiz para ile yapıldı’ demiş.  Bize 2019 yılından bugüne 12 milyon 500 bin lira hibe geldi. Diğer belediyelere 43 milyon hibe geldi. 45 milyona hayvan pazarını kendi imkânlarımız ile yaptık. Bugüne kadar yaptığımız projelerin değeri 1 milyar lira. Bunun 120 milyonuna kredi çektik. Geçmiş dönemde 29 kredi kapattık.” dedi.

Esen: Bugüne kadar yaptığımız projelerin değeri 1 milyar lira

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin