Feshane 2. Çankırı Tanıtım Günleri Açılış Töreni

service

Düzenlenen törene Sayın Valimiz Vahdettin Özcan ile birlikte eşi Leyla Özcan, oğlu Talha Özcan ve kızı Tuba Özcan’ın yanısıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, son yayımlanan Valiler Kararnamesiyle Erzincan Valisi olarak atanan Süleyman Kahraman, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, ilimiz Milletvekilleri Hüseyin Filiz ve Av. İdris Şahin, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, İstanbul Milletvekilleri Erol Kaya, Ünal Kacır, Tülay Kaynarca, Kadir Gökmen Öğüt, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Enver Salihoğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Ayhan, Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Gaziposmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, (E) Çankırı Milletvekili Prof. Dr. Hikmet Özdemir, İlimiz Vali Yardımcısı Fatih Yılmaz, ilimiz Kaymakamları, ilimiz İlçe Belediye Başkanları, il müdürleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Açılış konuşmasını yapan İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz ve İstanbul Çankırı Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Genel Başkanı Sami Soydal böyle bir etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen başta Sayın Valimiz Vahdettin Özcan olmak üzere Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç ve tüm STK’lara teşekkür etti.
Daha sonra kürsüye gelen Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, İstanbul Milletvekilleri Kadir Gökmen Öğüt, Erol Kaya ve Ünal Kacır, İlimiz Milletvekilleri Hüseyin Filiz ve Av. İdris Şahin “Feshane 2. Çankırı Tanıtım Günleri”nin hayırlı olması temennisinde bulunarak emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.
Sayın Valimiz Vahdettin Özcan ise yaptığı konuşmada; “Bu güzel organizasyonu şereflendiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a şükranlarımı sunuyorum. 2011 yılından bu yana Çankırı’da görev yapmaktayım. Ne zaman aradıysak Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız yanımızda oldu. Çankırı’da büyük bir değişim var. Son iki yılda biten ve devam eden yatırımlarımız Sayın Milletvekillerimizin de katkılarıyla 125 milyon TL civarında. Çankırı Türkiye’ye gerekli olan bir ildir. Hep birlikte Çankırı’ya hizmet etmekten şeref duyacağız. 4 gün sürecek olan bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Ardından kürsüye gelerek bir konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş; “Çankırı’nın eniştesi olduğunu ve bundan mutluluk duyduğunu ifade etti. Çankırılarla pek çok yerde karşılaştığını ve bunun kendisine mutluluk verdiğini kaydeden Başkan Topbaş “Çankırılı kardeşlerimin İstanbul’da kendilerini göstermelerini gelenek ve göreneklerimizi geleceğe taşıma adına çok önemsiyorum. Bu yüzden bu tür organizasyonları yapan federasyonlara desteğimizi her zaman verdik ve vermeye devam edeceğiz.” diyerek “Çankırı Tanıtım Günleri” etkinliğinin hayırlı olması dileklerinde bulundu.
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Sayın Valimiz Vahdettin Özcan ve beraberindeki heyet standları tek tek dolaşarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

ynMdA7

zEARR4

Wrn26N

4Rgmmq

Feshane 2. Çankırı Tanıtım Günleri Açılış Töreni

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin