FİLİZ OSB SORUNU MÜJDE!

featured
service

YAKINKENT ORGANİZE SANAYİNİN DOĞALGAZ SORUNU ÇÖZÜLÜYOR
FİLİZ, ‘BOTAŞ, TARİHİNİN EN HIZLI İHALESİNİ ÇANKIRI İÇİN YAPIYOR’

Çankırı Milletvekilimiz Hüseyin Filiz’in girişimleriyle kurulan ve Japonlar tarafından lastik fabrikası yapılmaya başlanılan Yakınkent OSB’nin doğalgaz sorunu da çözülüyor. Milletvekilimiz Hüseyin Filiz, Yakınkent OSB’nin doğalgaz sorununu birkaç kez Sn Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız seçilen Recep Tayyip Erdoğan’a iletti. Erdoğan’da Bakanlar Kurulu’nda 5. ve 6. Bölge de bulunan OSB’lere doğalgaz verilmesi için karar çıkarttı. Karar resmi gazete de yayınlanarak yürürlüğe girdi.
Resmi Gazete de yayımlanan kararın Türkiye’deki tüm OSB’leri kapsayacağını, proje ve ihale çalışmalarının uzun zaman alacağını dile getiren ve konuyu BOTAŞ nezdinde gündeme getiren milletvekillimiz Hüseyin Filiz. Çankırı için özel bir uygulama olmasını istedi.
EN HIZLI İHALE
BOTAŞ, Filiz’in talebi üzerine Çankırı Yakınkent OSB’ye doğalgaz getirilmesi için ihaleye çıktı. 14 Ağustos’ta ihale yapacağını açıklayan BOTAŞ, ihaleye katılmak isteyen firmaların, ihaleye hazırlanmak için ek süre talebi üzerine, ihalenin 26 Ağustos 2014 Salı günü yapılacağı açıklandı.
OSB’ye doğalgazın en hızlı şekilde getirilmesi için kamulaştırma ve mühendislik hizmetleri ile güzergah belirlemesinin ayrı bir ihale, boruların döşenmesinin de ayrı bir ihale şeklinde yapılacağını kaydeden milletvekilimiz Hüseyin Filiz, ‘Her iki çalışma da aynı anda başlatılarak zamandan kazanç sağlanacak. İhale onaylandıktan sonra 255 gün içinde Yakınkent OSB’ye doğalgaz gelecek. Yaklaşık 26 km’lik bir güzergahtan doğalgaz getirilecek. OSB içine kadar gelen doğalgaz için OSB içinde basınç düşürme istasyonu yapılacak. Buradan fabrikalara dağıtımı gerçekleştirilecek’ dedi.
Japonlar tarafından yapımı devam etmekte olan lastik fabrikasının 2015 yılının Mart veya Nisan ayında üretime başlamasının planlandığına dikkat çeken Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, ‘Japonlara fabrika üretime başlamadan önce doğalgazı getirme sözümüz var. Çünkü doğalgaz olmadan üretim yapamıyorlar. Ancak bir iki ay gecikme oluyor. BOTAŞ tarihinin en hızlı ihalesi yapılacak olmasına rağmen lastik fabrikasına yetişmesi imkansız. Üretimin durmaması için bu soruna da çözüm bulduk. BOTAŞ, lastik fabrikası için doğalgaz gelinceye kadar karayolu ile taşıma yapacak. Hemşehrilerimize ve Japonlara verdiğimiz sözü her şart altında yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz’ diye konuşt

 

FİLİZ OSB SORUNU MÜJDE!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin