Futbolculuktan Tavukçuluğa

featured
service

Süper Lig başta olmak üzere 1, 2 ve 3. ligde uzun yılar top koşturan Muzaffer Akdoğan, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu destekleri ile futbolculuktan tavukçuluğa geçiş yaptı.

8 yıl amatör futbol oynadıktan sonra 12 yıl profesyonel olarak Süper Lig Takımlarından Ankara Gücü, 1. Lig takımlarından Gümüşhane Doğanspor, 2. Lig takımlarından İnegölspor, Kırşehirspor, Aksarayspor, Yalovaspor, Çankırı Belediyespor, Eyüpspor, Elazığspor, Malatyaspor ve Gölbaşıspor ile 3. Lig’de ise Ankara Demirspor forması altında mücadele eden Akdoğan, geçirdiği bir rahatsızlık sonucunda 4 yıl önce futbolu bıraktı.

Akdoğan, yaptığı açıklamada, Çankırı’ya yerleştikten sonra ne iş yapayım diye düşünürken bir yakınının tavsiyesi ile tavuk sektörü ile tanışıp, araştırmaya başladığını ifade etti.

Attığı gollerle oynadığı takımlarda adından her zaman söz ettiren Akdoğan, “Gerekli bilgileri aldıktan sonra bu işi yapabileceğimi düşündüm. Geçen yıl birinci kümesi yaptım. Bu yıl 2. kümesi yaptım. Kümeslerin toplam kapasitesi 50 bin” dedi.

Eski mesleğini duyanların şaşırdığını belirten Akdoğan, “İnsanlar eski mesleğimi öğrendikten sonra şaşırıyor. Futbolculuktan tavukçuluğa ne alakası var diyorlar ama ben memnunum. Futbolculuktan tavukçuluğa geçtim, çok memnunum” diye konuştu.

-Futbolculara tavsiyeler-

Futbolculara tavsiyelerde bulunan Akdoğan, “Futbolcu arkadaşlarıma şunları söyleyebilirim: Futbol belli bir yaştan sonra bitiyor. Futbolcu arkadaşlarım bu mesleği düşünebilir. İnsan istedikten sonra bu iş olmaz, bu işi yapamam diye birşey yok.” İstedikten sonra bu işi öğrenebilirler ve bu işi yapabilirler” ifadelerine yer verdi.

-TKDK destekleri-

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun kendisine büyük desteği olduğunu belirten Akdoğan, TKDK’nın projelere verdiği destekler sayesinde birçok insanın yatırımcı olduğunu dile getirdi.

TKDK desteği ile tavuk sektörüne girdiğini kaydeden Akdoğan, “TKDK’nın desteği sayesinde bu işe girdik. Onların desteği olmasa bu kadar yatırım yapılması kolay değil. Onların desteği ve öncülüğüyle teknolojik anlamda gelişmiş bir tesis kurduk” dedi.

TKDK Çankırı İl Koordinatörü Orhan bağlan ise kuruldukları günden bu güne kadar birçok yatırımcıya önemli destekler verdiklerini ifade etti.

Geride bıraktığımız yılda TKDK Çankırı İl Koordinatörlüğü olarak 19 tavukçuluk projesine destek verdiklerini ifade eden Bağlan, “Muzaffer Akdoğan’ın tesisi de bunlardan biri. TKDK olarak bu tesise 1 milyon 500 bin lira destekte bulunduk. 2015 yılında desteklediğimiz 12 projemiz daha var” diye konuştu.

-Farklı sektörler tavukçulukta buluştu-

TKDK destekleri ile farklı sektörlerden gelen birçok insanın tavukçuluğa yöneldiğini kaydeden Bağlan, “Bu sektördeki yatırımcı profiline baktığımızda hepsi işin içerisinden gelen kişiler değil. Burada mesela futbolculuktan gelen bir arkadaşımız var. Bunun dışında ev hanımları var.

Diğer sektörlerden gelenler var. Burada farklı sektörlerden bu sektöre gelen insanları görebiliyoruz” dedi.

Futbolculuktan Tavukçuluğa

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 8 Nisan 2015, 11:07

    kardeşim başarılar dilerim…ben de hemşire idim…ama yapmadım…hep esnaflık yaptım…halen de kendi ofisimde çalışıyorum…çankırılı azimlidir….hangi meslegi yapıyorsan yap mutluysan devam et başarılar …sonsuza kadar….ben de ankara maltepedeyim….çankırılı olmak faklılıkltır…o da bizde var…başarılar…….05323315081

    Cevapla
Bizi Takip Edin