Gazi Anadolu Lisesi TUBİTAK Bilim Fuarı açıldı

featured
service

Çankırı’da lise öğrencilerinin hazırladığı TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı. Gazi Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan20 proje okul çok amaçlı salonunda sergilendi.

 Fuar açılışına; Garnizon Komutanı Kurmay Albay Abdullah Dede, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Turgut Ünal, Gazi Anadolu Lisesi Okul Müdürü Cihangir Coşkunoğlu, Belediye Başkanı İrfan Dinç’in eşi Zeynep Perihan Dinç, Okul Aile Birliği Başkanı Hatice Altundaş, Yönetim Kurulu Üyesi Arif Arpacı,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

  Kurdele kesimi sırasında konuşan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Turgut Ünal, yıl içerisinde birçok okulda TÜBİTAK bilim fuarının açıldığına vurdu yaparak, “Eğitim öğretim etkinlikleri içerisinde çocuklarımızın kendi emekleri, kendi araştırmaları, kendi bulguları, kendi ürettikleri değerler ve bilimsel çalışmalar ilimiz genelinde TÜBİTAK bilim fuarında sergileniyor. Bu Bu bilim fuarının açılmasında emek veren okul yöneticisi arkadaşlarımıza, öğretmen arkadaşlarımıza, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

 Okul Müdürü Cihangir Coşkunoğlu ise proje sayıları hakkında bilgi vererek, “Emek zaman, bilgi ve vizyon isteyen bu çalışmaları ortaya koyan öğrencilerimize ve onlara destek olan öğretmen arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Bizim Çankırı

Gazi Anadolu Lisesi TUBİTAK Bilim Fuarı açıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin