Gazi Anadolu Lisesi Tübitak Bilim Fuarı açıldı

featured
service

Gazi Anadolu Lisesi Tübitak Bilim Fuarı açılışı yapıldı. Okul Bahçesinde gerçekleştirilen açılışa İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Hicran Çakmakçi, Okul yönetimi ve öğrenciler katıldı.

Fuarın açılışında bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı “Eğitim öğretim etkinlikleri içerisinde çocuklarımızın kendi emekleri kendi araştırmaları kendi bulguları kendi ürettikleri değerler ve bilimsel çalışmalar ilimiz genelinde bu bağlamda Tübitak bilim fuarında sergileniyor. 34 tane okulumuzun Tübitak bilim fuarı bu yıl için sergilenmekte.” dedi.

Her geçen yıl Tübitak Fuarlarının sayısını artırdıklarını aktaran Müdür Yazıcı “Geçen yıl 13 okulumuzda Tübitak bilim fuarları sergilenmişti. Tabiî ki bu seneki çalışmalarda öğrencilerimiz okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimizin daha fazla gayretleri sonucunda bir ciddi artış söz konusu oldu. Bugün de Gazi Anadolu lisesinin Tübitak bilim fuarı için buradayız.

Bu bilim fuarının açılmasında emek veren okul yöneticisi arkadaşlarımıza öğretmen arkadaşlarımıza öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Okul Müdürü Mahmut Şerafettin Karaahmetoğlu ise yaptığı konuşmada “Gelen misafirlerimize teşekkür ediyorum. Bu projemizde 20 öğretmenimiz 86 öğrencimiz ve 41 projeyle aktif bir şekilde sergilemelerini yapacaklar. Hepinize teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.” şeklinde konuştu. 

Kaynak:Bizim Çankırı

Gazi Anadolu Lisesi Tübitak Bilim Fuarı açıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin