Genç Berberler Ustalarını Unutmadılar

featured
service

Çankırılı Genç Berberler vefa anlamında önemli bir etkinliğe imza attılar.

Meslekte yarım yüz yılı deviren ve ilimizde yaşamını sürdüren Berber Cemal Aydın mutlumu mutlu.

Rahatsızlığı nedeniyle yaklaşık 2 yıldır berberlik yapamayan Cemal Aydın’ı eski çırakları ziyaret etti.

Uzun yıllar Çankırı’da berberlik yapan 1934 doğumlu Cemal Aydın geçirdiği kazadan dolayı berberlik zanaatını bıraktı. Mesleğine veda etmek zorunda kalan Aydın’ı dostları yalnız bırakmayarak 24 Aralık Çarşamba günü ustalarını ziyaret ettiler.

Ustalarını unutmayıp her seferinde bu tür ziyaretleri gerçekleştiren ahde vefalı berber esnafları ustalarının elini öperek usta, kalfa, çırak ilişkilerini gün yüzüne çıkarmanın mutluluğunu yaşadılar.

Eski çırak ve aynı zamanda meslektaş olan Murat Kemal, Nihat Gökbayır, Ahmet Biçer, Zekeriya Özcan ve Hakan Deveci ustalarını ziyaret edip eski günleri yad ederek, ustalarının hayır duasını aldılar.

Ziyarette konuşan genç berberler “Ustamız Cemal Aydın bu mesleği bu günlere büyük özveri ile taşırken, hepimiz aynı zamanda bu mesleği ileri taşıyacak gençleri yetiştirerek de bu mesleğe hizmet etmeye devam edeceğiz” dediler.

Ustadan Kalfa Ve Çıraklara

Bu mesleği öğrenmek isteyen genç nesillere seslenen Aydın “Gençlerimizin bu mesleği ustaların yanlarında bellemelerinin gerekli olduğunun altını çizdi.

80 yaşındaki koca usta Aydın “Boynuz kulağı geçti artık” diyerek birde espri patlattı.

60 yıllık berber esnafı olan Cemal Aydın geçirmiş olduğu kaza sonucu iki yıldır zanaatından uzak evinde istirahat halinde hayatına devam ediyor.

Aydın, ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, teşekkür etti.

www.haberci18.com internet medyası yazı ailesi olarak genç berberlerimizi tebrik ediyoruz.

Ustaların meslek öğretirken aynı zamanda gençlerin topluma yararlı bireyler olması yönünde de hizmetlerinden geri kalmayacaklarına inancımızı tamdır. Nice uzun yıllra Cemal Usta..

 

 

 

Genç Berberler Ustalarını Unutmadılar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin