Hazım Dağlı İlkokulu-Ortaokulunun yapımına başlandı

featured
service

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hazım Dağlı İlkokulu-Ortaokulunun yapımına başlandığını açıkladı.

Müdürlükten yapılan açıklamada; “Merkez Abdulhalik Renda Mahallesi 499 ada, 24 parsel 6.153,01 m² taşınmaz üzerine 8 derslikli Hazım Dağlı İlkokulu ve 8 derslikli Hazım Dağlı Ortaokulu yapım ihalesi tamamlanarak yüklenici ile 26.01.2017 tarihinde sözleşme imzalanmıştır. İşin 550 gün içerisinde tamamlanması planlanmaktadır. İlkokul-Ortaokul yapım işi KDV Hariç 4.975.000,00 TL’ye ihale edilmiştir.

İlkokul binasının 625 m² oturum alanı olup toplam inşaat alanı 2.525,00 m² dir. İlkokul binasında çok amaçlı salon, çok amaçlı oda, beden eğitimi salonu, yemek salonu, kütüphane, kantin-kafeterya, öğretmenler odası, iki adet zümre öğretmenler odası, rehberlik odası, fen ve teknoloji sınıfı, bilgisayar sınıfı, okul aile birliği odası, idari odalar, anasınıfı, mutfak, engelli wc, asansör ve 8 sınıf bulunmaktadır.

Ortaokul binasının 591,50 m² oturum alanı olup, toplam inşaat alanı 2.366,20 m²’dir. Ortaokul binasında çok amaçlı salon, çok amaçlı oda, beden eğitimi salonu, kütüphane, kantin kafeterya, öğretmenler odası, zümre öğretmenler, rehberlik odası, fen ve teknoloji sınıfı, teknoloji tasarım sınıfı, görsel sanatlar sınıfı, müzik sınıfı, okul aile birliği odası, idari odalar, anasınıfı mutfak, engelli wc, asansör ve 8 sınıf bulunmaktadır. Eğitim tesisleri bodrum zemin iki kat olarak inşa edilecektir. Yatırımın Ülkemize, İlimize, öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı olmasını dileriz.

Kaynak:Bizim Çankırı

Hazım Dağlı İlkokulu-Ortaokulunun yapımına başlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin