Hz. Mevlana 742. Vuslat yıldönümünde sevgiyle anıldı

featured
service

100. Yıl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen program Çankırılıların yoğun katılımları ile gerçekleştirildi.

Ünlü televizyon sunucusu şair ve yazar Serdar Tuncer’in sunuculuk yaptığı programa Belediye Başkanı İrfan Dinç ve eşi Zeynep Perihan Dinç, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Boz, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Çankırı Defterdarı Ahmet Seçim Güldoğan, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mevlana’nın “Bir yerden Göçmek ne idi, Her gün bir yere konmak ne güzel, Bulanmadan donmadan bakmak ne hoş, Dünle beraber gitti cancağızım ne kadar söz varsa düne ait, Şimdi yeni şeyler söylemek lazım” sözleriyle programa giriş yapan Serdar Tuncer’in konuğu Prof. Dr. Adnan Karaismailoğlu oldu.

Programda Mevlana’yı dörtlüklerle anlatan şair ve yazar Serdar Tuncer, okuduğu Mevlana şiirleri ve hoş sohbetiyle geceye renk kattı. Şems-i Tebrizi ile Mevlana arasındaki muhabbete değinen Tuncer, Allah rızası için sevmenin önemine vurgu yaptı.

Mevlana’nın hayatının ve Mevlevilik tarikatının anlatıldığı programda konuşan Prof. Dr. Adnan Karaismailoğlu, Mevlana’nın insanı ön plana çıkaran beyitlerini ve menkıbelerini hatırlattı. Hz. Mevlana’yı tanımanın ve onu okumanın sevgi ve samimiyetle gerçekleşeceğini söyleyen Karaismailoğlu, gerçek dostlukların sohbet meclislerinden geçtiğini ifade etti. Mevlana’nın eserlerinin zengin bir içeriğe sahip olduğunun altını çizen Karaismailoğlu, insana iyilik yapmanın ehemmiyetine de değindi. Prof. Dr. Karaismailoğlu daha sonra vatandaşların sorularını yanıtladı.

Programın sonunda Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından katılımcılara çiçek takdim edildi. Program çekilen toplu fotoğrafların ardından sona erdi.

Hz. Mevlana 742. Vuslat yıldönümünde sevgiyle anıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin