İkizörenliler parklarına kavuştu

featured
service

Şehir merkezini park ve dinlence yerlerine kavuşturan Çankırı Belediyesi merkez ilçe ve köylere yaptığı parklar ile vatandaşların memnuniyetini kazanmaya devam ediyor. Çalışmalarının tamamlanması ile birlikte Ramazan Bayramının 2. gününde açılışı yapılan Şeyh İsmail Rumi Parkı, Yapraklı ilçesinin İkizören köyü sakinlerine güzel bir alan sunuyor. 

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç’in talimatı ile Yapraklı-İkizören köyündeki atıl durumda bulunan eski park alanını yeniden düzenleyen Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, çalışmalar sonunda köy halkına yeni bir rekreasyon alanı kazandırdı. Vatandaşların dinlence ve sohbet yeri haline gelen parkın içerisinde doğal bitkisel tasarım ile yeşillendirme ve güzelleştirme çalışmalarının yanı sıra 3 adet çatılı piknik ünitesi, 1 adet çeşme, oturma alanları ve Atatürk Anıtı bulunuyor. Ekiplerce parkın yakınında bulunan orta göbekte de düzenleme çalışmaları gerçekleştirildi.

 

Ramazan Bayramına yetiştirilen Şeyh İsmail Rumi Parkı’nın resmi açılışı, Belediye Başkanı İrfan Dinç ve ekibi beraberinde vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşti. Parkı dolduran köy sakinleri, köylerine kazandırılan park alanı için Başkan Dinç’e teşekkür etti. Dinç, birlik ve beraberliğin en güzel örneklerini sergileyen köylerden biri olan İkizören köyünü, kendi köyü gibi gördüğünü belirtti. Dinç, sözlerini “Birlik ve beraberliğe böylesine güzel bir park yakışır.” diyerek devam ettirdi. Köy halkı daha sonra parkta bol bol vakit geçirdi.

 

Kaynak:Bizim Çankırı

İkizörenliler parklarına kavuştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin