İl Genel Meclisi Eylül ayı birleşimleri başladı

featured
service

İl Genel Meclisi Eylül ayı birleşimleri başladı.

İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker açılış konuşması yaparak “Ülkemiz son günlerde sıkıntılı süreçten geçmektedir. Bu toprakların bölünmez bütünlüğünü sağlamak amacıyla mücadele vermekte olup, bu uğurda Şehitlerimiz ve Gazilerimiz olmaktadır. Şehitlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine sabırlar diliyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyor, kendilerine minnettarlığımızı sunuyorum” diyerek Eylül ayı toplantılarının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Açılış konuşması sonrasında Meclis üyeleri Ahmet Ulusoy ve Zekeriya Alkaş izinli sayıldı.

Gündemin birinci maddesinde İlimiz Ilgaz İlçesi, Yukarı Mahalle Kayılı Sokak Barış Apartmanı No:18 Daire: 2 adresinde bulunan taşınmazın Şerife Eraslan tarafından Ilgaz ilçesinde okul yapımında kullanılmak üzere, Ilgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne vasiyet edilmesi, yapılacak okulun girişine “Okulumuzun yapılmasında katkılarından dolayı Merhuma Şerife Eraslan’ a teşekkür ederiz” ibaresinin bir levha üzerine yazılarak asılması konusundaki incelemesini tamamlayan Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu raporu Komisyon Başkanı Alaattin Kahyaoğlu tarafından meclisin bilgisine sunuldu.  Gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

İlimiz Çerkeş ilçesi Bedil köyü 120, ada 96 parselde Cansın Tavukçuluk Hayvancılık Petrol inşaat Ticaret Anonim Şirketi adına kayıtlı taşınmaz üzerine Güneş Enerji sitemi kurma amaçlı hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ve 1/5000 ölçekli nazım imar planının görüşüldü. Gündem maddesi incelenip değerlendirilmek üzere İmar ve Bayındırlık komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin son maddesi İl Özel İdaresince yapılan ve orman alanları ile ilgisi olan projelerde görevlendirilmek üzere, 31.12.2016 tarihine kadar kısmi zamanlı sözleşmeli personel olarak , 1 adet Orman Mühendisi çalıştırılması ve net ücret tavanının tespiti konusu görüşüldü. Gündem maddesi hakkında bilgi verilemesi sonrası net ücret tavanının 1300 TL olması oy birliği ile kararlaştırıldı.

Kaynak:Bizim Çankırı

İl Genel Meclisi Eylül ayı birleşimleri başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin