İl Genel Meclisi Mayıs ayı birleşimleri devam ediyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Genel Meclisi Mayıs ayı birleşimlerinin 2.’ni dün gerçekleştirdi. Meclis üyesi Hüseyin Çetiner’in izinli sayıldığı dünkü birleşim Meclis Başkanı Ruhi Şeker başkanlığında 26 mevcutla gerçekleştirildi.

İl Özel İdaresi’nin 2013 mali yılı kesin hesabının ele alındığı dünkü birleşime ayrıca 2014 yılı mali bütçesine 9 milyon TL ek ödenek aktarılması da oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin ilk maddesi olan İl Özel İdaresi’nin 2013 mali yılı kesin hesapları hakkında meclis üyelerini bilgilendiren Mali İşler Müdürü Bahar Duman, 2013 yılı gelirinin 102 bin 836 TL. ve giderinin ise 66 milyon  825 bin TL olduğunu toplam ödeneğin ise 134 milyon 592 bin TL olduğunu dile getirdi. Duman ayrıca 2014 yılına ise 66 bin 819 TL ödeneğin devrolduğunu açıkladı.

Yapılan bilgilendirme sonrasında ise 2013 yılı kesin hesapları görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 2. maddesi olarak ise İl Özel İdaresinin 2014 yılı bütçesine Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 37. maddesi gereğince, 9 milyon TL ek ödanak aktarılması ele alındı.

Gündem maddesi hakkında meclis üyelerini bilgilendiren Mali İşler Müdürü Bahar Duman, 2014 yılı bütçesinin 22 milyon TL olarak belirlendiğini ve 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle uygulamaya konulduğunu belirterek, “5779 sayılı İl Özel İdaresi  ve Belediyelere Genel Bütçe Vergi gelirlerinden pay verilmesi hakkındaki kanun gereğince sağlanan gelirimizde 9 milyon TL artış olması nedeniyle yeni elde edilen gelir bulunmaktadır” dedi.

Devreden belediyeler nedeniyle ödenek ihtiyacı duyulduğunu da aktaran Duman, yeni hazırlanan gider kalemlerini açıkladı.

Yapılan bilgilendirmeler sonrasında meclis üyeleri özellikle kapanan belde belediyelerinin toplam borcunu ve bu borcun İl Özel İdaresi’ne ne kadar yük getirdiğini ve hazırlanan bütçelerin hayali olup olmadığını sordu.

Meclis üyelerinin soruları üzerine Duman, bütçenin kesinlikle hayali hazırlanmadığını dile getirirken, belde belediyelerinin toplam borcu konusunda ise bir bilgilendirme yapmadı.

İl Genel Meclisi Mayıs ayı birleşimleri devam ediyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin