Ilgaz’a kapalı yüzme havuzu yapılacak

featured
service

Ilgaz ilçesine kapalı yüzme havuzu yapılacak. Ilgaz Belediye Başkanı Mehmed Öztürk, “Ilgaz’ı bilim, kültür ve spor şehri haline getirme noktasında çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

İlçenin uzun yıllardır eksikliğini gidereceklerini ifade eden Başkan Öztürk, şöyle devam etti: “İlçemizde geçmiş yıllardan gelen aktivite eksikliği vardı. Herhangi bir spor, bilim veya kültür faaliyeti yoktu. Çocuklarımız enerjisini atamıyor, yetenek ve becerilerini ortaya koyamıyordu. Tüm bunlarla ilgili hamdolsun geldiğimiz günden bu yana çalışıyoruz. İlçemizde çeşitli spor müsabakaları ve sanat organizasyonları düzenledik. Kayak il birinciliği yarışmaları, oryantring yarışmaları, diplomatların katıldığı uluslararası kayak yarışmaları ve dünyaca ünlü ressamların katıldığı uluslararası resim çalıştayı bu çalışmalarımızdan bazıları.

Bina ve tesislerimizin de sayısını artırmaya devam ediyoruz. İlçemiz kapalı spor salonunu yıkıp yeni salonu inşa ettik. Salonun hemen yan tarafına bir adet gençlik merkezi ve bir adet kapalı halı sahayı yaparak ilçemize kazandırdık. Ayrıca 2021 yılında faaliyete aldığımız çok amaçlı gösteri ve konferans salonumuzu yaptık.

Şimdi ise kapalı yüzme havuzumuzun temelini atıyoruz. Yukarı Mahallede ilçemiz Orman İşletmesi’nin alt tarafında bulunan atıl durumdaki parkın bulunduğu alana havuzumuzu yapacağız. Kapalı havuzda gençlerimiz yüzecek. Günün yorgunluk ve stresini atıp yüzme kabiliyetlerini artıracak. Burada oluşturacağımız spor salonu ve kafeterya ile sosyalleşecek.

Bu itibarla Ilgaz’ımıza güzel bir tesisi daha kazandıracak olmanın sevincini yaşıyorum. Ilgaz’a hizmet etmenin sevinci ile tüm hemşehrilerimin ramazan-ı şerifini tebrik ediyor, şimdiden tutacağımız oruçların dergah-ı izzetinde kabul ve makbul olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”

Ilgaz’a kapalı yüzme havuzu yapılacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin