Ilgaz’da kent meydanı ve otopark projesi çalışmaları sürüyor

featured
service

Ilgaz; eksikliği her dönem hissedilen, tamamlandığında ilçe halkına hizmet verecek çok fonksiyonlu bir hizmete kavuşuyor. İlçede sürekli olarak dile getirilen modern kent meydanının inşası için çalışmalar titizlikle sürdürülüyor. Bu amaçla başlatılan projeye eski binaların yıkımıyla devam ediliyor.

İlçede 1980 yılının temmuz ayında hizmete başlayan ve o günden bugüne belediye binası olarak kullanılan bina ile yine o yıllarda yapılmış birkaç binanın daha yıkımıyla devam eden projede 26 Ocak 2024 itibariyle yıkılan 4. bina belediye binası oldu.

İlçeye ivme kazandıracak, Ilgaz’ın vitrini olabilecek proje ile ilçede modern bir şehir meydanı ve yeraltı otoparkı inşa edilecek. Şehir meydanı, sosyal ve kültürel etkinlikler için bir toplanma alanı ve afet durumlarında bir sığınma alanı olarak inşa edilirken projeyle çarşı içerisindeki trafik sorunu da çözüme kavuşturulmuş olacak.

Çalışmaların devam ettiği Ilgaz’da ilçe belediye Başkanı Mehmed Öztürk kendisine ait sosyal medya hesabından yıkıma ait görüntüleri paylaşarak vatandaşların cumasını kutladı ve şu ifadelere yer verdi: “Hayırlı Cumalar Ilgaz’ım. Modern Kent Meydanı ve Otopark projemizi adım adım gerçekleştiriyoruz. Hayırlı Olsun.”

Ilgaz’da kent meydanı ve otopark projesi çalışmaları sürüyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin