İlimize Kültür ve Turizm Bakanlığınca yapılan yatırımlar açıklandı

featured
service

Kültür ve Turizm Bakanlığı 2014 yılında Turizm amaçlı altyapı ve çevre düzenlemesi yardımı alan köylerin listesini yayınladı.

Yayınlanan listeyi kamuoyuyla paylaşan Vali Vahdettin Özcan “Kültür ve Turizm Bakanlığınca İlimiz Merkez Köyleri ve İlçelerimize bağlı köylere 2014 yılında “Turizm Amaçlı Altyapı ve Çevre Düzenlemesi Yardımı Alan Köyler Listesi” yayınlandı. Buna göre;

Merkez Ovacık Köyü, Merkez Çivi Köyü, Atkaracalar İstasyon Caddesi, Atkaracalar Yürekli Caddesi, Çerkeş Güzelyurt Köyü, Ilgaz Çatak Köyü, Ilgaz Yuvasaray Köyü, Ilgaz Alibey Köyü, Ilgaz Şeyhyunus Köyü, Ilgaz Saraycık Köyü, Ilgaz Hacıhasan Köyü, Kızılırmak Tepealagöz Köyü, Kurşunlu Kızılca Köyü, Kurşunlu Çatkese Köyü, Kurşunlu Çaylıca Köyü, Kurşunlu Yeşilöz Köyü, Kurşunlu Eskiahır Köyü, Orta Elden Köyü, Orta Buğurören Köyü, Orta Yenice Köyü, Orta Doğanlar Köyü, Orta Sancar Köyü, Orta Elmalık Köyü, Şabanözü Ödek Köyü, Yapraklı Sofuoğlu Köyü, Yapraklı Tatlıpınar&Şeyhosman Köyü kilit parke işleri için 10’ar bin TL ödenek ayrılmıştır.

Yukarıdaki listede açıklandığı üzere Kültür ve Turizm Bakanlığınca turizm amaçlı alt yapı ve çevre düzenlemesi işleri kapsamında toplamda 260 bin TL tutarında kilit parke işi için (İl Özel İdaresince yapılanlar hariç) ödenek tahsis edilmiştir.

2015 yılında yapılması planlanan projeler kapsamında daha fazla köyümüzü modern ve çağdaş bir yaşam standardına kavuşturmak için çalışmalarımız devam etmektedir.” dedi.

İlimize Kültür ve Turizm Bakanlığınca yapılan yatırımlar açıklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin