İnternet kullanımında web sitelerinin önemi

service

İnternet kullanımında web sitelerinin önemi

İnternette hepimiz saatlerimizi geçirmekteyiz. Artık herşey internet ve teknoloji odaklı olmaya başladı. Her birimiz sosyal medyayı oldukça iyi kullanmaktayız. Arkadaşlarımızla iletişim kurmakta twitler atmaktayız. İşletme sahibiysek, işletmemize ait bir facebook sayfası vardır, müşterilerimiz bu sayfayı beğenmiştir.

Peki ya bu kadarı ile doğru kullanmış olurmuyuz ?

İnternette işletmenize ait bir web sitesi olması gerekir. Müşterileriniz size hem daha kolay ulaşır hemde daha kurumsal bir kimlik kazanırsınız. Web sitesi sahip olmakla iş bitmiyor tabi. Web sitesine ait düzenli rutin çalışmalar yapılması ve kullanılabilir olması gerekiyor.

Web sitesi nasıl olmalı ?

Web siteniz için kullanıcı deneyimi ön planda olmalı. İlk öncelik her zaman budur. Tasarım da en önemli unsurlardan biridir. Ziyaretçi siztenize girdiğinde gezinmekten keyif almalı. Tasarım ve içerik uyumlu olmalı. Örneğin beyaz arka planın üzerine açık gri yazılar okumayı zorlaştırır. Kullanıcı deneyimi odaklı çalışan firmalardan en iyilerinden biri md5 web tasarım dır. Yada beyaz zemin üzerine parlak yeşil renk yazılar her ikiside kullanıcı deneyimini etkiler ve sitenizden hemen ayrılmasına sebep olur. Eğer sürekli yemek siparişi alan bir firmaysanız, müşterileriniz için mobil uyumlu tasarım yada mobil uygulama yapılması gerekir.

Web sitem için hangi çalışmalar yapılmalı ?

Siteniz google arama motorunda ziyaterçilerin kolay ulaşabilmesi için seo çalışmaları yaptırılması gerekiyor.  Bölgedeki kişilere bilinirlik aşinalık kazanmak için sosyal medya çalışmaları yapılmalı ve duruma göre bölgesel olarak çalışılması gerekir.

Eğer bir web sitesine ihtiyacınız varsa denizli web tasarım adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İnternet kullanımında web sitelerinin önemi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin