İrfan Dinç Vekilliğe göz kırptı!

featured
service

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, belediye hizmetleri ve şehrin genel durumu hakkında değerlendirme yapmak üzere basın mensupları ile bir araya geldi.

Belediye Başkanı İrfan Dinç’e 2015’de Yapılacak Milletvekilliği İçin Aday Adayı mısınız diye sorduk!

İrfan Dinç Vekilliğe göz kırptı!

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, 2015’ye yapılacak genel seçimleri için o günkü şartları değerlendireceğini açıkladı.

Başkan Dinç, bir gazetecinin 2015’ye yapılacak genel seçimlerde milletvekilliği ile ilgili düşüncelerini sorması üzerine, şu anda öyle bir düşüncesinin bulunmadığını, fakat o zamanın şartlarını değerlendireceğini söyledi.

‘Bu konuda kendi kendime karar veremem’ diyen Dinç şunları kaydetti:

“Şunu açık ve net bir şekilde ifade edeyim ki, şu anda öyle bir düşüncem yok. Kendi kendime adayım diye kesinlikle çıkmam. Bu siyasi ahlaka da uygun düşmez. Gelişen şartlar neyi gösterir bilmem. Şu an şu olacak bu olacak diyemem, kimin ne olacağını Allah bilir. Elbette ki o günkü şartları büyüklerimizle birlikte düşünüp karar vereceğiz. Halktan bu anlamda büyük bir talep var. Millet ‘seni milletvekili olarak görmek istiyoruz’ diye serzenişte bulunuyor”

Dinç, milletvekili aday adaylarının da bu konuda önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde AKP İl Başkanı Salim Çivitçioğlu, 2015 seçimlerinde partisinden milletvekili aday adayı olacağını açıklamıştı.

Belediye Başkanı İrfan Dinç Açtı Ağzını Yumdu Gözünü

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Karatekin Üniversitesi Rektörü Ali İbrahim Savaş’a ateş püskürdü.

Gazetecilerin Rektör Savaş’ın belediye ile ilgili eleştirilerini hatırlatması üzerine konuşan Başkan Dinç, belediye imkanlarını sonuna kadar kullanarak üniversiteye destek verdiklerini belirterek, Savaş’ın eleştirilerinin anlamsız olduğunu kaydetti.

Rektör Savaş’ın açıklamalarını ‘hafiflik’ şeklinde yorumlayan Dinç şunları söyledi:

“Biz üniversite için elimizden gelen ne varsa yaptık. Üniversite kurulmadan üniversiteye tesis yapan benden başka belediye başkanı var mı rektöre sorun. Maddi imkanlarımız kısıtlı olmasına rağmen 118 dönümlük arsa verdik biz o üniversiteye. Birimlerinin yaptığı tüm çalışmalara sponsor olduk. Hocalarımdan gelen hiçbir talep geri çevrilmedi. Öğrencilere yıllık 3 bin kupon dağıttık. Ben öğrenciye de zaman ayıran bir belediye başkanıyım. Şimdi kalkmış belediye bize ağaç vermedi diyor, bizi orman İşletme Müdürlüğü ile karıştırmasın. Bu tam anlamıyla hafiflikten başka bir şey değildir”

Rektör Savaş’ın siyasi iradeyi yok saymaya çalıştığını dile getiren Dinç, “Rektör milletvekiline, belediye başkanına ve hiçbir siyasiye kafa tutamaz. Üniversiteyi buraya kuran da, rektörü o koltuğa atayan da siyasi iradedir” diye konuştu.

Dinç, Rektör Savaş’a taleplerini karşılatabilmek için daha mantıklı yolları kullanma uyarısında bulundu.

 

 

 

 

 

İrfan Dinç Vekilliğe göz kırptı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 Yorum

  1. 8 sene önce

    […] İrfan Dinç Vekilliğe göz kırptı! […]

    Cevapla
Bizi Takip Edin