İş Adamı Sadık Yakın Çankırı MHP’den Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı

featured
service

Yakın “Siyasetin abisi olmak istiyorum, Çankırı iyi günler yaşamıyor, Hizmet İçin Hizmetkârlığa talibim, Yalan diye bir prensibim yoktur, Çankırı ve Çankırı insanını seviyorum, her şey Çankırı için ama altını çizerek söylüyorum İlimizde siyasi ortamın sertleşmememesini istiyorum” dedi.

12 yıl sonra MHP’den milletvekili aday adaylığı ile siyasete dönen Sadık Yakın “Çankırı’da siyasetin abisi olmaya talibim” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çankırı Milletvekili Aday Adayı İşadamı Sadık Yakın gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. Aday Adaylığı başvurusunu yaptıktan sonra ilk kez gazetecilerin karşısına çıkan Yakın, Çankırı’nın kalıplaşmış sorunlarına çözüm olmak için yola çıktığını belirtirken, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Askerlik ve üniversite yaşamını kapsayan 7 yılın dışında Çankırı’dan hiç ayrılmadığını anlatan Yakın, “Yağmurunda, selinde, depreminde, yangınında, iyisinde kötüsünde hep birlikteydik. Cenazemizde birlikte ağladık, düğünümüzde beraber oynadık. Şimdi de bu kaderi paylaştığım Çankırılımın Ankara’da vekili olmak istiyorum. Bu nedenle MHP’den aday adayı oldum.” dedi.

Yakın şunları kaydetti:

“Sadece Çanakkale’de 1306 şehidi olan Şehitler diyarı Çankırı’mızın 12 ilçesinde 376 köyünde, mahallerinde defalarca ayak izim, çorbalarında kaşığım, acılarında gözyaşım vardır. Resmi verilerle geçen sene 7 bin 359 hemşehrimizin göç etmesiyle nüfusumuz 185 bine inmişti. Zaten 3 olan milletvekili sayımız da 2’ye düşmüştü.  Çankırı 2014 yılı göç verilerinde Türkiye birincisi, ölüm oranında Türkiye Birincisi oldu. Bu gidişat beni ve Çankırı halkını derinden üzüyor. Doğduğumuz yerde doymalıyız. Çankırı’mızın kaderi işsizlik, yoksulluk ve göç olmamalıdır. Tüm bunları çözmek için bu kutlu göreve talip oldum”

“Çankırı’da siyasetin abisi olmaya talibim” diyen Yakın, “Bu zamana kadar siyasi hayatımda hep ikinci sıradan aday oldum ve 1 milletvekili çıkarttık. Şimdi ilk sıra adayı olup ikinci sıradaki arkadaşımın da elinden tutarak meclise gideceğiz” dedi.

Hemşehrilerime saygı ve sevgilerimi sunuyor, Cenab-ı Allah utandırmasın diyerek açıklamalarına son verdi.

İş Adamı Sadık Yakın Çankırı MHP’den Milletvekilliği Aday Adaylığını Açıkladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin